Hockeycoach Delmee raadt sporters bijwonen 'killing' opening af
PARIJS (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers snapt dat sporters graag de openingsceremonie bijwonen, maar vanuit sportief oogpunt raadt hij het af. "Mijn spelers gaan niet, want het kost je zeven à acht uur waarin je staat te wachten en te slingeren. En dat is killing. Dan ben je na afloop helemaal gaar en wij moeten de volgende dag spelen", zei de coach bij een persmoment in het olympisch dorp.
Delmee was bij de Spelen van 2008 in Beijing de vlaggendrager van de Nederlandse ploeg. "Die opening was in een stadion en deze keer is het op een boot, dus het zal wat anders zijn. Maar het zal hoe dan ook uren hangen en sleuren zijn en dat is af te raden als je moet sporten."
Chef de mission Pieter van den Hoogenband bracht als tegenargument in dat de sporters er "een enorme kick van krijgen". "Ik heb als chef de mission mogen ervaren wat het met sporters doet en het is waanzinnig bijzonder. Onze sporters zijn wel zo ervaren dat ze weloverwogen het besluit kunnen nemen of ze de ceremonie willen bijwonen."
De sporters varen vrijdagavond met boten over de Seine bij de opening van de Spelen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
13 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden