Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeycoach Caldas: afscheid van Oranje nu totaal onbelangrijk

Hockeycoach Caldas: afscheid van Oranje nu totaal onbelangrijk

LEIDERDORP (ANP) - Bondscoach Max Caldas van de Nederlandse hockeyers kan zich helemaal vinden in het besluit om Tokio 2020 met maximaal een jaar uit te stellen. "Een terechte beslissing, de enige juiste keuze maatschappelijk en sportief gezien in deze zware tijden. Je kunt je moeilijk voorstellen dat de Olympische Spelen gewoon doorgaan, terwijl het in de wereld een grote chaos is."

Caldas: "Bovendien zijn nogal wat teams en sporters nog niet gekwalificeerd. Zij verdienen het om hun kwalificatie af te dwingen op het veld en niet op kantoor als bespreekgeval. Olympische Spelen zonder publiek, wat ook een optie was, wil je natuurlijk ook niet hebben. En als de grote landen wegblijven, zoals Australië of Canada al hadden aangegeven, wordt het er ook niet leuker op. Het gezonde verstand heeft nu gezegevierd."

Het olympische uitstel heeft voor Caldas persoonlijk ook nog wat extra gevolgen. Hij was namelijk van plan om na Tokio 2020 afscheid te nemen van Oranje. "Mijn rol is momenteel totaal ondergeschikt aan alles wat er nog moet gebeuren in de wereld om deze dramatische pandemie te overwinnen. Eerst moet het leven voor iedereen weer helemaal gezond worden. En voorlopig heb ik ook nog geen nieuwe data gehoord voor de Spelen. We moeten de juiste dingen in de juiste volgorde doen. Dan zien we vanzelf wel hoe het verder gaat."

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

4 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

6 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

7 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

8 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

8 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

9 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

12 uur geleden