Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeycoach Annan: dit hadden we nodig richting de Spelen

Hockeycoach Annan: dit hadden we nodig richting de Spelen

AMSTELVEEN (ANP) - Alyson Annan kijkt met een positief gevoel terug op de vrij moeizaam gewonnen finale (2-0) op het EK in eigen land. Oranje had het lastig met Duitsland en won zonder echt te imponeren.

"Dit hebben we nodig richting de Spelen; moeilijke wedstrijden in dit soort omstandigheden", zei Annan voor de camera van de NOS over de finale in het Wagener Stadion, waar zich ruim 3000 Oranje-fans hadden verzameld.

"We hebben er hard voor moeten werken en het was niet makkelijk. Als we kansen wat eerder hadden afgemaakt, was het eerder beslist." Pas in de slotfase maakte Frédérique Matla de beslissende 2-0.

Na een overtuigende groepsfase kreeg de ploeg van Annan vrijdag in de halve eindstrijd ook al de nodige weerstand van België. "We moeten er niet vanuit gaan dat alles makkelijk gaat. Wij werken hard om de nummer 1 van de wereld te zijn, maar als we verliezen zegt iedereen dat we slecht spelen en als we winnen dan is het makkelijk", reageerde Annan vrij fel.

Annan meldde dat ze de olympische selectie snel bekend gaat maken. "We hebben gisteravond een lang gesprek gehad en we zijn er grotendeels uit", aldus de coach. "Nu gaan we eerst even goed rusten, want het is een lang seizoen geweest. En dan beginnen we over tien dagen weer."

Meer uit Sport

Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

1 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

5 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

5 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

6 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

6 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

6 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

7 uur geleden