Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeycaptain De Waard kijkt terug op beste wedstrijd van Spelen

Hockeycaptain De Waard kijkt terug op beste wedstrijd van Spelen

COLOMBES (ANP) - Aanvoerster Xan de Waard vond de wedstrijd van de hockeysters tegen Argentinië in de halve finale van de Olympische Spelen de beste van het toernooi. Oranje liet het Zuid-Amerikaanse land, een van de grootste uitdagers van de afgelopen jaren, met 3-0 kansloos.

"Het was een wedstrijd waarin we met heel veel lef en durf hebben gespeeld. We hebben echt gedomineerd vandaag. Dit was de beste wedstrijd van het toernooi, dat kun je wel stellen", zei De Waard.

In de kwartfinales - en ook in de poulefase - oogde het spel van Nederland nog een stuk minder overtuigend. "We willen groeien in het toernooi en iedereen verwacht dat we meteen ons beste spel laten zien. Maar je fietst niet zomaar de Olympische Spelen door. Je groeit als team. Als we nog één stapje zetten, dan zijn we er helemaal klaar voor."

Ongeval

Captain De Waard doelde daarmee op de eindstrijd van vrijdag, als China of België de tegenstander is. "We voelen veel druk van buitenaf, maar we zijn hier maar voor één ding. We weten ook dat als het niet makkelijk gaat, dat we dan moeten strijden. Waar we die andere halve finale gaan bekijken? Niet op een groot scherm, maar rustig op ons bed."

De Waard ging ook nog kort in op het ongeval met Joosje Burg, die in de eerste helft hard in haar gezicht werd geraakt. Haar hoofd bloedde hevig. "Ze kreeg heel ongelukkig een bal in haar gezicht en het bloedt nog steeds. Ik hoop voor haar dat ze erbij kan zijn vrijdag."

Zorgen

Bondscoach Paul van Ass werd ook gevraagd naar de ernst van de blessure van Burg. "Ik maak me zorgen. Ze gaan onderzoeken verrichten en praten mij vanavond bij", aldus Van Ass, die Burg in de tweede helft nog even liet terugkeren. "Dat was om het even te testen, of het oké voelde. Is het verstandig om haar in de finale op te stellen? We weten het niet, want ze kon niet fatsoenlijk ademhalen."

Van Ass gold vooraf met zijn ploeg als de torenhoge favoriet voor goud en is daar één zege van verwijderd. "Het probleem is de verwachting. Dit team heeft een patroon gecreëerd dat we wel even het goud winnen, maar negen speelsters hebben nog nooit op de Spelen gestaan", aldus de coach. "De schoonheid van het Nederlandse hockey is dat we steeds weer met nieuwe generaties komen en dat maakt ons zo sterk."

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

19 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

19 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

21 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

21 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

22 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

22 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

23 uur geleden