Hockeycaptain De Waard kijkt terug op beste wedstrijd van Spelen
COLOMBES (ANP) - Aanvoerster Xan de Waard vond de wedstrijd van de hockeysters tegen Argentinië in de halve finale van de Olympische Spelen de beste van het toernooi. Oranje liet het Zuid-Amerikaanse land, een van de grootste uitdagers van de afgelopen jaren, met 3-0 kansloos.
"Het was een wedstrijd waarin we met heel veel lef en durf hebben gespeeld. We hebben echt gedomineerd vandaag. Dit was de beste wedstrijd van het toernooi, dat kun je wel stellen", zei De Waard.
In de kwartfinales - en ook in de poulefase - oogde het spel van Nederland nog een stuk minder overtuigend. "We willen groeien in het toernooi en iedereen verwacht dat we meteen ons beste spel laten zien. Maar je fietst niet zomaar de Olympische Spelen door. Je groeit als team. Als we nog één stapje zetten, dan zijn we er helemaal klaar voor."
Ongeval
Captain De Waard doelde daarmee op de eindstrijd van vrijdag, als China of België de tegenstander is. "We voelen veel druk van buitenaf, maar we zijn hier maar voor één ding. We weten ook dat als het niet makkelijk gaat, dat we dan moeten strijden. Waar we die andere halve finale gaan bekijken? Niet op een groot scherm, maar rustig op ons bed."
De Waard ging ook nog kort in op het ongeval met Joosje Burg, die in de eerste helft hard in haar gezicht werd geraakt. Haar hoofd bloedde hevig. "Ze kreeg heel ongelukkig een bal in haar gezicht en het bloedt nog steeds. Ik hoop voor haar dat ze erbij kan zijn vrijdag."
Zorgen
Bondscoach Paul van Ass werd ook gevraagd naar de ernst van de blessure van Burg. "Ik maak me zorgen. Ze gaan onderzoeken verrichten en praten mij vanavond bij", aldus Van Ass, die Burg in de tweede helft nog even liet terugkeren. "Dat was om het even te testen, of het oké voelde. Is het verstandig om haar in de finale op te stellen? We weten het niet, want ze kon niet fatsoenlijk ademhalen."
Van Ass gold vooraf met zijn ploeg als de torenhoge favoriet voor goud en is daar één zege van verwijderd. "Het probleem is de verwachting. Dit team heeft een patroon gecreëerd dat we wel even het goud winnen, maar negen speelsters hebben nog nooit op de Spelen gestaan", aldus de coach. "De schoonheid van het Nederlandse hockey is dat we steeds weer met nieuwe generaties komen en dat maakt ons zo sterk."
Meer uit Sport
KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.
9 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.
11 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.
12 uur geledenKARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.
12 uur geledenMONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.
15 uur geledenLEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".
17 uur geleden