Hockeybondscoach Caldas laat Verga tijdens Spelen thuis
NIEUWEGEIN (ANP) - Hockeyer Valentin Verga kan deelname aan de Olympische Spelen in Tokio deze zomer vergeten. De middenvelder heeft van bondscoach Max Caldas te horen gekregen dat hij niet langer deel uitmaakt van de olympische trainingsgroep.
"De spelers hebben ons als staf gevraagd waar mogelijk helderheid te geven over de selectie richting Tokio. Ook wij als staf denken dat de spelers gebaat zijn bij duidelijkheid. Natuurlijk is het zuur voor Valentin. Maar wij zijn na de afgelopen maanden en wedstrijden van mening dat andere middenvelders verder zijn dan hij. Dat betekent dat we ons op die spelers willen focussen en Valentin geen deel meer uitmaakt van de trainingsgroep voor de Spelen."
De 30-jarige Verga maakte tijdens de Olympische Spelen van 2012 in Londen en van 2016 in Rio de Janeiro wel deel uit van Oranje. In 2012 won Nederland zilver en vier jaar later eindigden de hockeyers als vierde.
Pro League
In september vorig jaar keerde Verga terug bij Oranje. Hij ontbrak, net als Robbert Kemperman, een tijd in de groep. De twee hockeyers kozen in de winter voor een avontuur in de competitie van Maleisië.
Vorige maand liet Caldas Diede van Puffelen en Bob de Voogd al weten dat hij ze bij de Olympische Spelen niet nodig heeft.
Sander Baart en Jorrit Croon sluiten na blessures nu juist weer aan bij de selectie van Oranje, dat deze week naar Argentinië gaat voor de komende wedstrijden in de FIH Pro League.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
5 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
8 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
8 uur geleden