Hockeybond zoekt maar manieren om competities af te maken
UTRECHT (ANP) - De hockeybond KNHB meldt dat de wedstrijden in alle hockeycompetities van dit seizoen opnieuw worden uitgesteld. Dit is in lijn met de verlenging van de maatregelen tot en met 28 april die het kabinet dinsdagavond heeft bekendgemaakt vanwege de coronacrisis.
"De periode waarin de competities alsnog op het veld beslecht kunnen worden in dit hockeyseizoen is niet groot meer", is de KNHB zich bewust. De bond onderzoekt wat de mogelijkheden zijn om de competities wellicht op alternatieve manieren in mei, juni en/of juli af te ronden. Desnoods wil de KNHB alternatieve (competitie)formats opzetten voor een kortere periode.
"Ons doel is om, wanneer de omstandigheden dat in de loop van mei zouden toelaten, het mogelijk te maken een aantal weken op de verenigingen te hockeyen", reageert de bond. "Op die manier willen we hockeyers en verenigingen alsnog een mooie periode vol hockey laten beleven. Daar zetten we nu onze energie, kennis en creativiteit op in."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
20 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
43 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
3 uur geleden