Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeybond verlengt contracten bondscoaches Caldas en Annan

Hockeybond verlengt contracten bondscoaches Caldas en Annan

UTRECHT (ANP) - Max Caldas gaat toch langer door als bondscoach van de Nederlandse hockeyers. De geboren Argentijn had eind februari aangekondigd komende zomer na de Olympische Spelen te stoppen, maar de Spelen van Tokio zijn vanwege de coronacrisis uitgesteld. Het is de bedoeling dat de Spelen uiterlijk in de zomer van volgend jaar worden gehouden.

De contracten van Caldas en Alyson Annan, de bondscoach van de hockeysters, zouden op 1 december van dit jaar aflopen. De Nederlandse hockeybond KNHB heeft de verbintenissen van beiden verlengd tot en met de Olympische Spelen van Tokio, wanneer die dan ook worden gehouden.

"Het besluit van het IOC om de Olympische Spelen uit te stellen, was voor ons direct reden met beide bondscoaches in gesprek te gaan", zegt technisch directeur Jeroen Bijl van de KNHB. "Met zowel het Nederlands elftal dames als heren waren we naar tevredenheid in voorbereiding op Tokio 2020. Beide teams zijn erbij gebaat de ingeslagen weg onder leiding van Alyson en Max voort te zetten."

Nieuwe uitdaging

Caldas (47) zei een maand geleden dat hij na tien jaar als bondscoach toe is aan een nieuwe uitdaging. De Argentijn begon eind 2010 bij de vrouwen en stapte in 2014, na winst van olympisch goud en het WK, over naar de mannen. Op de Spelen van Rio 2016 grepen de hockeyers naast een medaille (vierde).

Toen het IOC dinsdag besloot om de Spelen van Tokio uit te stellen, wilde Caldas niets zeggen over zijn toekomst. "Mijn rol is momenteel totaal ondergeschikt aan alles wat er nog moet gebeuren in de wereld om deze dramatische pandemie te overwinnen. Eerst moet het leven voor iedereen weer helemaal gezond worden. En voorlopig heb ik ook nog geen nieuwe data gehoord voor de Spelen. We moeten de juiste dingen in de juiste volgorde doen. Dan zien we vanzelf wel hoe het verder gaat", zei Caldas toen. Drie dagen later is zijn contract toch al verlengd.

Annan (46) is sinds eind 2015 bondscoach van de hockeysters. Op de Spelen van Rio verloor haar ploeg in de finale via shoot-outs van Groot-Brittannië.

Meer uit Sport

Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

1 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

6 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

7 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

9 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

12 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

15 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

15 uur geleden