Hjulmand stapt op als bondscoach Deense voetbalploeg
KOPENHAGEN (ANP) - Kasper Hjulmand is niet langer bondscoach van de Deense nationale ploeg. De Deense voetbalbond bevestigt dat Hjulmand na vier jaar afscheid heeft genomen. Zijn assistent Morten Wieghorst vervangt hem voorlopig. Denemarken werd op het afgelopen EK in Duitsland in de achtste finales uitgeschakeld door het gastland.
Hjulmand, die eerder coach was bij Lyngby, Nordsjaelland en in Duitsland bij Mainz, bereikte met Denemarken bij het vorige EK, door corona afgewerkt in 2021, de halve finales. Op het WK een jaar later strandde de ploeg echter al in de groepsfase.
"Het is een ongelooflijke eer geweest om het Deense nationale team vier jaar lang te mogen coachen", laat Hjulmand (52) in een verklaring op de site van de Deense voetbalbond weten. "Ik heb alles gegeven om succes te boeken en het volk achter het team te krijgen. Je land vertegenwoordigen is het mooiste wat ik me kan voorstellen en ik kijk terug op een geweldige tijd. Met het oog op het WK van 2026 realiseer ik me dat het voor het team het beste is om met een nieuw gezicht en nieuwe ideeën een nieuw groots hoofdstuk te schrijven voor dit geweldige team."
De 53-jarige Wieghorst heeft zeker tot eind 2024 de leiding over de Deense ploeg. Die neemt het in het najaar in de Nations League op tegen Spanje, Servië en Zwitserland.
Meer uit Voetbal
BOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
1 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is zonder de zieke Turkse vleugelspeler Emre Mor afgereisd naar Noorwegen voor de ontmoeting met Bodø/Glimt in de play-offs voor de Champions League. Dat meldt de club maandag op de eigen site. Dinsdag moet NEC boven de poolcirkel proberen een 3-1-achterstand uit de heenwedstrijd te compenseren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Een groep voormalige internationale topvoetballers, onder wie wereldkampioenen en FIFA-legendes, heeft maandag opgeroepen tot onmiddellijke verandering bij de wereldvoetbalbond. Zij stellen dat het leiderschap onder de omstreden voorzitter Gianni Infantino verblind is door macht.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal gaat het eigen protocol bij ongeregeldheden naar aanleiding van het vuurwerkgeweld zondag bij SC Cambuur - Feyenoord vooralsnog niet aanpassen. Fans blijven daar buiten. Dat heeft de KNVB in een verklaring bekendgemaakt. Zondag raakten zeven supporters van de thuisclub gewond, maar het duel werd uitgespeeld omdat geen speler of official werd geraakt.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Michael Reiziger heeft voor het eerst gereageerd op de kritiek aan zijn adres rond de procedure voor de aanstelling van de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Reiziger (53) was een van de kandidaten voor de positie, maar uiteindelijk ging de voorkeur van voetbalbond KNVB naar de Spanjaard Xavi Hernández (46).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is "grondig" aan het onderzoeken hoe het zondag zo "uit de hand heeft kunnen lopen" in het uitvak bij de wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord. Volgens SC Cambuur raakten zeven mensen gewond toen er vuurwerk naar tribunes met aanhangers van de thuisclub werd gegooid.
5 uur geleden