Hjulmand stapt op als bondscoach Deense voetbalploeg
KOPENHAGEN (ANP) - Kasper Hjulmand is niet langer bondscoach van de Deense nationale ploeg. De Deense voetbalbond bevestigt dat Hjulmand na vier jaar afscheid heeft genomen. Zijn assistent Morten Wieghorst vervangt hem voorlopig. Denemarken werd op het afgelopen EK in Duitsland in de achtste finales uitgeschakeld door het gastland.
Hjulmand, die eerder coach was bij Lyngby, Nordsjaelland en in Duitsland bij Mainz, bereikte met Denemarken bij het vorige EK, door corona afgewerkt in 2021, de halve finales. Op het WK een jaar later strandde de ploeg echter al in de groepsfase.
"Het is een ongelooflijke eer geweest om het Deense nationale team vier jaar lang te mogen coachen", laat Hjulmand (52) in een verklaring op de site van de Deense voetbalbond weten. "Ik heb alles gegeven om succes te boeken en het volk achter het team te krijgen. Je land vertegenwoordigen is het mooiste wat ik me kan voorstellen en ik kijk terug op een geweldige tijd. Met het oog op het WK van 2026 realiseer ik me dat het voor het team het beste is om met een nieuw gezicht en nieuwe ideeën een nieuw groots hoofdstuk te schrijven voor dit geweldige team."
De 53-jarige Wieghorst heeft zeker tot eind 2024 de leiding over de Deense ploeg. Die neemt het in het najaar in de Nations League op tegen Spanje, Servië en Zwitserland.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
19 uur geleden