Hjulmand stapt op als bondscoach Deense voetbalploeg
KOPENHAGEN (ANP) - Kasper Hjulmand is niet langer bondscoach van de Deense nationale ploeg. De Deense voetbalbond bevestigt dat Hjulmand na vier jaar afscheid heeft genomen. Zijn assistent Morten Wieghorst vervangt hem voorlopig. Denemarken werd op het afgelopen EK in Duitsland in de achtste finales uitgeschakeld door het gastland.
Hjulmand, die eerder coach was bij Lyngby, Nordsjaelland en in Duitsland bij Mainz, bereikte met Denemarken bij het vorige EK, door corona afgewerkt in 2021, de halve finales. Op het WK een jaar later strandde de ploeg echter al in de groepsfase.
"Het is een ongelooflijke eer geweest om het Deense nationale team vier jaar lang te mogen coachen", laat Hjulmand (52) in een verklaring op de site van de Deense voetbalbond weten. "Ik heb alles gegeven om succes te boeken en het volk achter het team te krijgen. Je land vertegenwoordigen is het mooiste wat ik me kan voorstellen en ik kijk terug op een geweldige tijd. Met het oog op het WK van 2026 realiseer ik me dat het voor het team het beste is om met een nieuw gezicht en nieuwe ideeën een nieuw groots hoofdstuk te schrijven voor dit geweldige team."
De 53-jarige Wieghorst heeft zeker tot eind 2024 de leiding over de Deense ploeg. Die neemt het in het najaar in de Nations League op tegen Spanje, Servië en Zwitserland.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
49 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
3 uur geleden