Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hjulmand stapt op als bondscoach Deense voetbalploeg

Hjulmand stapt op als bondscoach Deense voetbalploeg

KOPENHAGEN (ANP) - Kasper Hjulmand is niet langer bondscoach van de Deense nationale ploeg. De Deense voetbalbond bevestigt dat Hjulmand na vier jaar afscheid heeft genomen. Zijn assistent Morten Wieghorst vervangt hem voorlopig. Denemarken werd op het afgelopen EK in Duitsland in de achtste finales uitgeschakeld door het gastland.

Hjulmand, die eerder coach was bij Lyngby, Nordsjaelland en in Duitsland bij Mainz, bereikte met Denemarken bij het vorige EK, door corona afgewerkt in 2021, de halve finales. Op het WK een jaar later strandde de ploeg echter al in de groepsfase.

"Het is een ongelooflijke eer geweest om het Deense nationale team vier jaar lang te mogen coachen", laat Hjulmand (52) in een verklaring op de site van de Deense voetbalbond weten. "Ik heb alles gegeven om succes te boeken en het volk achter het team te krijgen. Je land vertegenwoordigen is het mooiste wat ik me kan voorstellen en ik kijk terug op een geweldige tijd. Met het oog op het WK van 2026 realiseer ik me dat het voor het team het beste is om met een nieuw gezicht en nieuwe ideeën een nieuw groots hoofdstuk te schrijven voor dit geweldige team."

De 53-jarige Wieghorst heeft zeker tot eind 2024 de leiding over de Deense ploeg. Die neemt het in het najaar in de Nations League op tegen Spanje, Servië en Zwitserland.

Meer uit Voetbal

Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

7 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

10 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

10 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

11 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

11 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

11 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

12 uur geleden