Hjulmand stapt op als bondscoach Deense voetbalploeg
KOPENHAGEN (ANP) - Kasper Hjulmand is niet langer bondscoach van de Deense nationale ploeg. De Deense voetbalbond bevestigt dat Hjulmand na vier jaar afscheid heeft genomen. Zijn assistent Morten Wieghorst vervangt hem voorlopig. Denemarken werd op het afgelopen EK in Duitsland in de achtste finales uitgeschakeld door het gastland.
Hjulmand, die eerder coach was bij Lyngby, Nordsjaelland en in Duitsland bij Mainz, bereikte met Denemarken bij het vorige EK, door corona afgewerkt in 2021, de halve finales. Op het WK een jaar later strandde de ploeg echter al in de groepsfase.
"Het is een ongelooflijke eer geweest om het Deense nationale team vier jaar lang te mogen coachen", laat Hjulmand (52) in een verklaring op de site van de Deense voetbalbond weten. "Ik heb alles gegeven om succes te boeken en het volk achter het team te krijgen. Je land vertegenwoordigen is het mooiste wat ik me kan voorstellen en ik kijk terug op een geweldige tijd. Met het oog op het WK van 2026 realiseer ik me dat het voor het team het beste is om met een nieuw gezicht en nieuwe ideeën een nieuw groots hoofdstuk te schrijven voor dit geweldige team."
De 53-jarige Wieghorst heeft zeker tot eind 2024 de leiding over de Deense ploeg. Die neemt het in het najaar in de Nations League op tegen Spanje, Servië en Zwitserland.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
8 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
11 uur geleden