Hitteplan geactiveerd: drink water, smeer goed en let op elkaar
BILTHOVEN (ANP) - Vanwege de hitte heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) het hitteplan van stal gehaald. Dit betekent dat de overheid mensen oproept om genoeg te drinken, dunne kleren te dragen, de schaduw op te zoeken en zich goed in te smeren. Ook moeten mensen elkaar goed in de gaten houden, want de hitte kan gevaarlijk zijn voor "ouderen, baby’s, chronisch zieken, mensen met overgewicht, mensen in verzorgingshuizen en mensen in een sociaal isolement".
Het hitteplan geldt voor Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland, Overijssel, Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Daar wordt het de komende dagen meer dan 27 graden. Bovendien schijnt de zon zo krachtig dat de huid binnen een kwartier kan verbranden.
Vanwege de corona-uitbraak ziet het hitteplan er anders uit dan gebruikelijk. Mensen kunnen gewoon een ventilator gebruiken voor verkoeling, eventueel met een bevroren flesje water ervoor, maar het RIVM raadt aan om ervoor te zorgen dat "dat de luchtstroom van de ventilator niet van de ene naar de andere persoon gaat".
Het KNMI waarschuwt ook voor de hitte en heeft code geel ingesteld voor de zeven provincies waar ook het hitteplan geldt. Volgens het weerinstituut kan het woensdag en donderdag 31 graden worden in het zuiden, en op vrijdag mogelijk 32 graden. 's Nachts zakt het kwik, maar het blijft boven de 15 graden. "Drink voldoende, houd uzelf en uw woning koel", adviseert het KNMI.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Nederland moet meer werk maken van de bestrijding van hepatitis B en C, vinden experts van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Ze hebben een plan opgesteld om het aantal infecties met de virussen verder omlaag te krijgen. Daarin wordt onder meer gepleit voor het testen van meer mensen uit landen waar hepatitis nog relatief veel voorkomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer is maandagochtend weer opgehangen in het Mauritshuis in Den Haag. Het portret is vijf weken in Japan geweest, waar het in Osaka deel uitmaakte van een tentoonstelling met werken uit het Haagse museum. Het schilderij is vanaf maandagmiddag weer voor bezoekers te zien.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een derde van de voedselbanken in Nederland kan niet genoeg vrijwilligers vinden, meldt Voedselbanken Nederland. Volgens de organisatie is het aantal vrijwilligers de afgelopen jaren wel gegroeid, maar is er nog steeds een tekort aan specialistische vrijwilligers. Dat zijn vooral functies waarbij specifieke kennis en structurele inzet nodig zijn, zoals logistiekcoördinatoren, bedrijfsleiders en mensen in de IT en HR.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle Nederlandse bioscopen die de veelgeprezen Gaza-documentaire NAZA draaien, geven gehoor aan de oproep van de makers om de film niet op 6, 7 en 8 oktober te laten zien. Dat heeft distributeur Cherry Pickers laten weten. De film draait momenteel in meer dan zestig theaters en trekt zowel in Nederland als in andere Europese landen, zoals België en Italië, volle zalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.
23 uur geledenLEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.
1 dag geledenDE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.
1 dag geleden