Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hittegolven drijven suikerprijs op, snoep en koek mogelijk duurder

Hittegolven drijven suikerprijs op, snoep en koek mogelijk duurder

DEN HAAG (ANP) - Europese consumenten zijn binnenkort mogelijk nog meer geld kwijt voor zoete lekkernijen, omdat de huidige hittegolven de prijs van suiker opdrijven.

De kopers van suiker en producenten onderhandelen momenteel over contracten voor het oogstseizoen 2023-2024, dat in oktober begint. De prijzen zijn inmiddels opgelopen tot meer dan 1000 euro per ton, meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Dat is meer dan het dubbele van wat ze halverwege vorig jaar waren. Het zal de kosten van zoete snacks verhogen.

Door de droogte daalt de suikerproductie en nemen de voorraden af. Volgens deskundigen worden de hogere kosten hiervan waarschijnlijk doorgeschoven naar de consument. "De cruciale vraag is: wat gebeurt er de komende twee of drie maanden. Krijgen we regen of alleen maar droogte", zegt suikerdeskundige John Stansfield van analistenkantoor DNEXT Intelligence.

Eerder dit jaar stegen de prijzen voor suiker al naar het hoogste niveau in ruim elf jaar. Dat kwam toen omdat India, een belangrijke exporteur, minder leverde dan verwacht. Ook de toevoer vanuit Pakistan en Thailand viel tegen.

Meer uit Financieel

Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

16 minuten geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

27 minuten geleden
AEX opent hoger, Arcadis zakt na bekendmaking banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.

1 uur geleden
Nederland: dit jaar geen akkoord EU-begroting zonder verlaging

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.

1 uur geleden
Hornbach: meer omzet door vraag naar verkoeling in hete zomer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.

2 uur geleden
FT: Nederland en andere landen stellen EU begrotingsultimatum

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.

3 uur geleden
Webwinkel Shein onderuit op beurs Hongkong na cijfers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.

3 uur geleden