Hittegolf doodt 33 stembureaumedewerkers op laatste stemdag India
NEW DELHI (ANP/AFP) - De aanhoudende hitte in India blijft voor slachtoffers zorgen. Zaterdag, op de laatste dag van de verkiezingen, overleden in slechts een staat 33 stembureaumedewerkers.
Het kiespersoneel in de staat Uttar Pradesh bezweek door de hoge temperaturen waar India al weken mee kampt. Die hebben al veel doden veroorzaakt, maar het aantal sterfgevallen van zaterdag lijkt uitzonderlijk hoog. Op veel plekken steeg de temperatuur tot ruim 45 graden.
De verkiezingen in India werden verspreid over zes weken gehouden, dus niet in alle regio's kon zaterdag worden gestemd. Volgens Indiase media was de opkomst dit keer lager dan bij eerdere verkiezingen en heeft dat mogelijk te maken met de hittegolf in het land.
Premier Narendra Modi en zijn hindoe-nationalistische BJP hebben volgens de exitpolls de verkiezingen gewonnen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
19 minuten geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
34 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
43 minuten geledenMADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
5 uur geleden