
Hittegolf doodt 33 stembureaumedewerkers op laatste stemdag India
NEW DELHI (ANP/AFP) - De aanhoudende hitte in India blijft voor slachtoffers zorgen. Zaterdag, op de laatste dag van de verkiezingen, overleden in slechts een staat 33 stembureaumedewerkers.
Het kiespersoneel in de staat Uttar Pradesh bezweek door de hoge temperaturen waar India al weken mee kampt. Die hebben al veel doden veroorzaakt, maar het aantal sterfgevallen van zaterdag lijkt uitzonderlijk hoog. Op veel plekken steeg de temperatuur tot ruim 45 graden.
De verkiezingen in India werden verspreid over zes weken gehouden, dus niet in alle regio's kon zaterdag worden gestemd. Volgens Indiase media was de opkomst dit keer lager dan bij eerdere verkiezingen en heeft dat mogelijk te maken met de hittegolf in het land.
Premier Narendra Modi en zijn hindoe-nationalistische BJP hebben volgens de exitpolls de verkiezingen gewonnen.
Meer uit Buitenland
GRAZ (ANP/RTR/AFP) - De Oostenrijkse politie heeft bekendgemaakt dat een pijpbom is gevonden in de woning van de verdachte van de schietpartij in Graz. Het explosief werkt volgens de politie niet.
4 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Honderden Amerikaanse mariniers zijn gearriveerd in de omgeving van Los Angeles op bevel van president Donald Trump. Even daarvoor had gouverneur Gavin Newsom van Californië gewaarschuwd dat "de democratie onder vuur ligt".
1 uur geledenFAYETTEVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beweerd dat Los Angeles is binnengevallen door een "buitenlandse vijand". Trump had het over de aanhoudende protesten tegen zijn immigratiebeleid in de Californische stad. "We staan niet toe dat een Amerikaanse stad wordt binnengevallen en veroverd door een buitenlandse vijand", zei Trump tegen troepen in de legerbasis Fort Bragg in North Carolina. Hij omschreef de demonstranten als "relschoppers die de buitenlandse invasie van ons land voortzetten".
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In delen van het centrum van Los Angeles wordt vanavond (lokale tijd) een avondklok ingesteld. Dat meldt CNN op gezag van een bron dicht bij burgemeester Karen Bass.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname hebben de verkiezingsautoriteiten de officiële verkiezingsuitslag bekendgemaakt, meldt nieuwssite StarNieuws. De zetelverdeling in De Nationale Assemblée (DNA) blijft ongewijzigd. De Nationale Democratische Partij (NDP) behaalt 18 zetels, de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) 17, de NPS en ABOP elk 6, de PL 2, de BEP en A20 elk 1 zetel.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag gezegd dat Frankrijk sociale media gaat verbieden voor kinderen onder de 15 jaar, als dit niet snel op Europees niveau wordt geregeld. Hij reageert daarmee op een steekpartij bij een middelbare school in de plaats Nogent, waar een onderwijsassistente werd doodgestoken door een 14-jarige leerling.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft dinsdag voor de rechter ontkend dat hij betrokken was bij een couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Bolsonaro verscheen voor het eerst in de beklaagdenbank in het proces tegen hem.
9 uur geleden