Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hitte Zuid-Europa breidt zich uit naar West-Europa

Hitte Zuid-Europa breidt zich uit naar West-Europa

DEN HAAG (ANP) - De hitte waar Spanje momenteel mee te maken heeft, breidt zich deze week geleidelijk uit naar het westen van Europa. De komende dagen loopt ook het kwik in Frankrijk op tot boven de 30 graden en later deze week wordt het ook in onze regio zomers dan wel tropisch.

Op het Iberisch Schiereiland was het afgelopen weekend al extreem heet: zo werd het onder meer in delen van Spanje al boven de 40 graden. Volgens de Spaanse nationale meteorologische dienst AEMET, die een hittegolfadvies heeft uitgegeven, kan het kwik de komende dagen nog verder stijgen. Zo kan het in de steden Cordoba en Zaragoza respectievelijk 43 en 44 graden worden.

De komende dagen breidt de hitte zich noordelijker uit en is Frankrijk aan de beurt. Vanaf dinsdag wint de hitte terrein in de zuidelijke helft van het land en in het midden van de week kunnen de maximumtemperaturen uitkomen op 35 tot 38 graden. De hoogste temperaturen worden volgens de Franse nationale meteorologische dienst Météo-France verwacht tussen donderdag en vrijdag. Mogelijk komt het dan ook in Frankrijk tot een hittegolf, daarvoor moet het tenminste drie dagen achter elkaar in het gehele land gemiddeld warmer dan 25,3 graden zijn.

Later deze week draait de wind naar het zuiden, waardoor de hete lucht zich uitbreidt naar het westen van Europa en ook Nederland te maken krijgt met zomerse dan wel tropische temperaturen. Volgens Weeronline kan het vooral vrijdag en zaterdag in het zuiden en zuidoosten boven de 30 graden worden. Om in Nederland van een hittegolf te spreken moet het vijf dagen boven de 25 graden zijn, waarvan ook nog drie dagen boven de 30 graden. De kans dat dat gebeurt is vooralsnog klein, aldus Weeronline, aangezien het zondag al weer minder warm wordt.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

4 minuten geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

9 minuten geleden
Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

2 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

8 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

9 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

9 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

9 uur geleden