Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hitte wakkert al tientallen bosbranden aan in Portugal

Hitte wakkert al tientallen bosbranden aan in Portugal

LISSABON/MADRID (ANP/AFP/DPA) - Door hitte en langdurige droogte zijn er in Portugal inmiddels 36 bosbranden geteld. Drie plaatsen in het land worden door branden bedreigd, Ourém en Pombal in het midden van het land en Ribeira da Pena in het noorden. De Portugese brandweer schat dat al meer dan 2000 hectare is verbrand. Er worden meer dan zestig blusvliegtuigen ingezet om de vele brandbestrijders op de grond bij te staan.

De autoriteiten hebben maandagmiddag gemeld dat de branden in het midden van het land onder controle zijn gebracht, maar de toestand blijft wel ernstig.

Het land wordt vrijwel jaarlijks geplaagd door bosbranden, maar dit jaar was er tot enkele dagen terug geen brand van betekenis gemeld. De huidige hittegolf die in het weekend begon bracht daar verandering in. Het blijft waarschijnlijk tot op zijn minst donderdag erg heet en de temperaturen kunnen tot boven de 40 graden stijgen.

Andere landen

Vlak over de noordoostgrens was er in een bergachtige streek in Spanje, de Sierra de la Culebra, afgelopen maand een grote bosbrand die 25.000 hectare in de as legde. Er zijn in Spanje dit jaar op verscheidene plaatsen al bosbranden geweest, die in totaal bijna 82.000 hectare bos hebben verwoest. Dat is al meer dan in het hele afgelopen jaar.

Ook in Italië en Frankrijk zijn bosbranden en de gemeente Nice in het zuidoosten van Frankrijk heeft vuurwerk verboden op de nationale feestdag, 14 juli. De stad vreest dat vuurwerk in deze droogte branden veroorzaakt. In Griekenland heeft het afgelopen weekend flink geregend. Er zijn geen bedreigende bosbranden meer, maar vanaf 18 juli wordt er weer hitte verwacht.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

3 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

4 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

6 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

10 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

15 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

16 uur geleden