Hitte langs Noord-Amerikaanse westkust neemt na dagen af
PORTLAND (ANP) - Inwoners van de Amerikaanse en Canadese staten langs de westkust krijgen na drie hete dagen te maken met iets koeler weer. Dat is te danken aan een zeebries die dinsdag vanaf de Stille Oceaan verkoeling bracht.
Maandag werden er bijvoorbeeld in Salem, een plaats in de Amerikaanse staat Oregon, nog temperaturen van 47.2 graden Celsius gemeten. Het was niet de enige recordtemperatuur. In Portland, de grootste stad van die staat, steeg het kwik die dag tot 46.1 graden.
Dinsdag werd het in Portland 32 graden en voor de rest van de week worden voor de regio vergelijkbare temperaturen verwacht. Warmer dan normaal voor de tijd van het jaar, maar niet meer zo extreem als de afgelopen dagen. De vanwege de hitte opgezette afkoelingscentra in de regio zullen desalniettemin voorlopig openblijven.
Experts stellen dat de hittegolven van de afgelopen dagen langs de westkust van Canada en de Verenigde Staten niet direct aan klimaatverandering zijn toe te schrijven. Wel ligt het voor de hand dat de wereldwijd stijgende temperaturen de komende tijd tot een toename van ongebruikelijke weerpatronen zal leiden.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
4 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
8 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
11 uur geleden