
Hitte in Zuid-Europa houdt aan
PARIJS (ANP/AFP) - Zuid-Europa wordt ook maandag geteisterd door zeer hoge temperaturen. De autoriteiten in zuidelijke landen waarschuwen voor de risico's op gezondheidsklachten en natuurbranden door het weer.
Inwoners van landen als Frankrijk, Italië, Portugal en Spanje gaan al dagen gebukt onder de hitte. Het wordt gezien als de eerste grote hittegolf van deze zomer. De temperatuur steeg op sommige plaatsen tot ruim boven de 40 graden.
In Frankrijk en Turkije braken zondag branden uit, aangewakkerd door hitte en harde wind. In Griekenland kreeg de brandweer eerder al te maken met een grote natuurbrand ten zuiden van Athene.
Ziekenhuizen
Uit Italië komen berichten dat ziekenhuizen steeds meer mensen met een zonnesteek behandelen. En op het Franse vasteland was voor een recordaantal van 84 van de 96 departementen een oranje hittealarm afgegeven.
"Dit is ongekend", reageerde minister Agnès Pannier-Runacher van Ecologische Transitie. De hittegolf in Frankrijk piekt naar verwachting op dinsdag en woensdag.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/DPA) - Qatar wil blijven bemiddelen in de Gaza-oorlog, ondanks de Israëlische aanval in Doha van dinsdag. Dat zei premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani bij een Arabisch-islamitische top in de Qatarese hoofdstad.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.
9 uur geledenNANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.
12 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.
13 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geledenAT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.
14 uur geleden