Historische WK-zege schaatsster Schouten op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten heeft bij de WK afstanden in Thialf een historische overwinning behaald. De 28-jarige kopvrouw van Team Zaanlander veroverde als eerste Nederlandse schaatsster goud op de 5000 meter. Ze zegevierde met een persoonlijk record van 6.48,53 minuten.
De onttroonde Russin Natalia Voronina moest met zilver genoegen nemen. Zij finishte in 6.50,99. Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op de 3000 meter, pakte brons met een tijd van 6.52,22.
Tienvoudig wereldkampioene Martina Sablikova uit Tsjechië kwam niet verder dan de vijfde tijd (6.57,67). Esmee Visser, nog altijd de olympisch kampioene op de 5000 meter, wist zich niet voor de WK afstanden te plaatsen.
Eerste rit
Schouten zette haar winnende tijd al in de eerste rit neer. De doorgewinterde marathonschaatsster begon vrij behoudend, maar kwam in het tweede deel van haar race echt goed op gang. Ze bouwde haar tussentijden keurig af en reed met een laatste omloop van 31,0 seconden haar snelste rondje van haar hele rit.
Voronina reed daarna voortdurend onder de tijd van Schouten, maar kon halverwege een marge van 5 seconden niet vasthouden. In haar laatste rondje van 33,7 seconden gaf de Russin WK-goud uit handen.
Met haar unieke triomf zorgde Schouten voor een grandioos slot van haar vierdaagse in Heerenveen. Ze behaalde eerder goud op de ploegachtervolging en brons op de 3000 meter en massastart. Met die laatste medaille kon ze zaterdag nog niet tevreden zijn. De tweevoudig wereldkampioene op de massastart vond dat ze door een communicatiefout haar derde wereldtitel was misgelopen. Schouten was niettemin nog wel blij voor ploeggenote Marijke Groenewoud, die als WK-debutante verrassend goud veroverde op dit onderdeel.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
2 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
4 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
18 uur geleden