Historische slalomzege voor Zwitser Yule in Chamonix
CHAMONIX (ANP) - De Zwitserse skiër Daniel Yule heeft op sensationele wijze een slalom in het wereldbekercircuit op zijn naam geschreven. Hij werd in het Franse Chamonix de eerste skiër in de geschiedenis die na een dertigste plek na de eerste run alsnog de eindzege opeiste.
De 30-jarige Yule had zich als allerlaatste geplaatst voor de tweede run en begon vervolgens als eerste onder ideale omstandigheden. Die werden alsmaar slechter door smeltende sneeuw, waardoor de ene na de andere concurrent niet aan zijn eindtijd van 1.36,24 kwam.
Olympisch kampioen Clément Noël had na de eerste run de leiding, maar de Fransman werd uiteindelijk derde op 0,18 seconde. De Zwitser Loïc Meillard moest 0,16 seconde toegeven op Yule. Voor het eerst sinds 1978 werden op de slalom de eerste twee podiumplekken door Zwitsers bezet.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
1 dag geleden