Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Historisch proces tegen Trump van start

Historisch proces tegen Trump van start

NEW YORK (ANP) - De eerste strafzaak tegen een voormalige Amerikaanse president is maandag van start gegaan. Donald Trump staat terecht voor onregelmatigheden bij het betalen van zwijggeld aan een pornoster die zegt een affaire met hem gehad te hebben. Een aanklager verklaarde volgens Amerikaanse media dat de betalingen waren bedoeld om de uitkomst van de presidentsverkiezingen te beïnvloeden.

Justitie stelt dat Trump negatieve publiciteit wilde voorkomen in aanloop naar de verkiezingen van 2016. Het zwijggeld aan de pornoster zou zijn voorgeschoten door Michael Cohen, de toenmalige advocaat van Trump. Een aanklager vertelde de jury dat ook tabloid The National Enquirer werd ingeschakeld om de rechten te kopen op verhalen die problematisch waren voor Trump en die vervolgens niet te publiceren. Die praktijk staat bekend als 'catch and kill'.

De advocaat van Trump sprak tegen dat sprake is van strafbare feiten. Hij noemde Trump volkomen onschuldig en zei dat er niets sinisters is aan proberen de uitkomst van een verkiezing te beïnvloeden. "Dat noemen we democratie." Ook opende hij de aanval op pornoster Stormy Daniels en Cohen, die inmiddels overhoop ligt met zijn voormalige opdrachtgever en wordt gezien als belangrijke getuige voor de aanklagers.

Onbetrouwbaar

Cohen kreeg het verwijt Trump beslist in de cel te willen te zien en daarom onbetrouwbaar te zijn als getuige. Daniels zou financieel hebben geprofiteerd van de zaak en bovendien geen relevante informatie hebben over de strafbare feiten waar Trump van is beschuldigd. De advocaat van de oud-president, Todd Blanche, stelde dat een eventuele getuigenis van de pornoster smeuïg zal zijn, maar ook irrelevant.

Trump zelf zat volgens aanwezige journalisten te knikkebollen in de zaal. Hij wordt daar streng beveiligd. Meerdere leden van beveiligingsdienst Secret Service zitten achter de oud-president. Het hele proces neemt naar verwachting enkele weken in beslag. De selectie van juryleden die moeten beslissen over de schuldvraag vond vorige week plaats.

Meer uit Buitenland

Axios: Trump steunde Saudische aanval tegen Houthi's in Jemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.

1 uur geleden
Emiraten: twee tankers aangevallen door Iran in Straat van Hormuz

ABU DHABI (ANP) - Twee tankers van de Verenigde Arabische Emiraten zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen door Iraanse kruisraketten. Dat maakte het ministerie van Defensie van de Verenigde Arabische Emiraten bekend. De schepen zouden zijn aangevallen in Omaanse territoriale wateren in de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse militaire commando in het Midden-Oosten (CENTCOM) is maandagavond begonnen met "het lanceren van de derde opeenvolgende nacht van aanvallen tegen Iran". Dat maakte CENTCOM op X bekend.

1 uur geleden
Nationaliteit van meer slachtoffers van branden in Spanje bekend

MADRID (ANP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de branden in Zuid-Spanje zijn vijf Britten, drie Belgen, een Française en een Spanjaard. Dat maakten de Spaanse autoriteiten maandag bekend.

1 uur geleden
Zus vervangt overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham

COLUMBIA (ANP) - De overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham zal worden vervangen door zijn zus Darline. Zij zal de rest van zijn aflopende ambtsperiode uitzitten. De gouverneur van South Carolina, de staat die Graham namens de Republikeinen in de Senaat vertegenwoordigde, kondigde het besluit maandag aan op een persconferentie.

1 uur geleden
Burnham stevent af op leiderschap Labour en premierschap

LONDEN (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham lijkt verder af te stevenen op het leiderschap van regeringspartij Labour en daarmee ook het premierschap. Zodanig veel partijgenoten hebben inmiddels hun steun aan hem uitgesproken, dat een eventuele tegenkandidaat geen kans meer maakt.

5 uur geleden
Franse politie pakt verdachten op voor brand bij Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.

7 uur geleden