Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Historisch proces tegen Trump van start

Historisch proces tegen Trump van start

NEW YORK (ANP) - De eerste strafzaak tegen een voormalige Amerikaanse president is maandag van start gegaan. Donald Trump staat terecht voor onregelmatigheden bij het betalen van zwijggeld aan een pornoster die zegt een affaire met hem gehad te hebben. Een aanklager verklaarde volgens Amerikaanse media dat de betalingen waren bedoeld om de uitkomst van de presidentsverkiezingen te beïnvloeden.

Justitie stelt dat Trump negatieve publiciteit wilde voorkomen in aanloop naar de verkiezingen van 2016. Het zwijggeld aan de pornoster zou zijn voorgeschoten door Michael Cohen, de toenmalige advocaat van Trump. Een aanklager vertelde de jury dat ook tabloid The National Enquirer werd ingeschakeld om de rechten te kopen op verhalen die problematisch waren voor Trump en die vervolgens niet te publiceren. Die praktijk staat bekend als 'catch and kill'.

De advocaat van Trump sprak tegen dat sprake is van strafbare feiten. Hij noemde Trump volkomen onschuldig en zei dat er niets sinisters is aan proberen de uitkomst van een verkiezing te beïnvloeden. "Dat noemen we democratie." Ook opende hij de aanval op pornoster Stormy Daniels en Cohen, die inmiddels overhoop ligt met zijn voormalige opdrachtgever en wordt gezien als belangrijke getuige voor de aanklagers.

Onbetrouwbaar

Cohen kreeg het verwijt Trump beslist in de cel te willen te zien en daarom onbetrouwbaar te zijn als getuige. Daniels zou financieel hebben geprofiteerd van de zaak en bovendien geen relevante informatie hebben over de strafbare feiten waar Trump van is beschuldigd. De advocaat van de oud-president, Todd Blanche, stelde dat een eventuele getuigenis van de pornoster smeuïg zal zijn, maar ook irrelevant.

Trump zelf zat volgens aanwezige journalisten te knikkebollen in de zaal. Hij wordt daar streng beveiligd. Meerdere leden van beveiligingsdienst Secret Service zitten achter de oud-president. Het hele proces neemt naar verwachting enkele weken in beslag. De selectie van juryleden die moeten beslissen over de schuldvraag vond vorige week plaats.

Meer uit Buitenland

Canada en Noordse landen willen nauwer samenwerken op Noordpool

OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".

26 minuten geleden
Iran: oorlog pas voorbij als herhaling niet mogelijk is

TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.

1 uur geleden
Palestijnse gezinsleden in auto gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.

2 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

4 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

19 uur geleden