Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Historisch laag aantal doden in Duits verkeer

Historisch laag aantal doden in Duits verkeer

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal doden op de Duitse wegen was vorig jaar historisch laag. Er kwamen volgens het Duitse bureau voor statistiek 3059 mensen om in het verkeer en dat waren er 216 minder dan het jaar er voor. Het was het laagste aantal in de zestig jaar dat dit wordt bijgehouden. Het gaat wel om voorlopige cijfers.

Het aantal gewonden liep met 3 procent terug naar 384.000. Opvallend is dat de politie wel meer ongevallen registreerde. Het ging om 2,7 miljoen incidenten, een groei van 1,9 procent. Bij 300.200 ongevallen vielen gewonden of doden.

Met uitzondering van 2018, daalt het aantal doden in het Duitse verkeer al decennia. In het 'recordjaar' 1970 kwamen nog 12.000 mensen om in het verkeer.

Meer uit Buitenland

Zelensky vervangt hoofd veiligheidsdienst

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat het hoofd van de veiligheidsdienst SBOe, Vasyl Maljoek, vervangen. In een bericht op X bedankt Zelensky hem voor zijn inzet en schrijft hij dat Maljoek zich voortaan meer gaat bezighouden met "asymmetrische operaties" tegen Rusland: "Dat is waar Vasyl op zijn sterkst is."

15 minuten geleden
Nog 83 gewonden van brand Crans-Montana in het ziekenhuis

CRANS-MONTANA (ANP) - Na de nieuwjaarsbrand in een Zwitserse bar liggen nog 83 mensen in het ziekenhuis, meldt de politie. In totaal waren er 116 gewonden en de autoriteiten hebben die nu allemaal geïdentificeerd. Eerder werd al gemeld dat alle veertig doden waren geïdentificeerd.

37 minuten geleden
Honderden toeristen vast op Jemenitisch eiland

SOCOTRA (ANP/AFP) - Honderden toeristen zitten vast op het Jemenitische eiland Socotra, voor de kust van Djibouti. Volgens de plaatsvervangend gouverneur van het eiland gaat het om meer dan vierhonderd mensen van wie de vlucht is opgeschort.

48 minuten geleden
Brussel ziet situatie in Venezuela ook als 'kans' voor democratie

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet de situatie in Venezuela ook als "kans voor een democratische transitie, geleid door het Venezolaanse volk", stelt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dit weekend pleegden de Verenigde Staten een militaire interventie in het land, namen president Nicolás Maduro gevangen en brachten hem naar de VS voor een rechtszaak.

53 minuten geleden
Tien mensen veroordeeld voor online lastigvallen Brigitte Macron

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Frankrijk zijn tien mensen veroordeeld voor het online lastigvallen van Brigitte Macron, de vrouw van president Emmanuel Macron. Ze noemden haar onder meer een pedofiel omdat ze 24 jaar ouder is dan haar echtgenoot en verspreidden het nepnieuws dat ze een transpersoon zou zijn.

2 uur geleden
EU staat achter soevereiniteit Groenland na dreiging Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft achter de nationale soevereiniteit van Groenland staan, ook na nieuwe dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het eiland te annexeren. "We hebben dit eerder al gehoord, we houden vast aan wat we hier eerder over hebben gezegd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie.

2 uur geleden
Zwitserse Bondsraad bevriest Maduro's tegoeden

BERN (ANP/RTR/AFP) - Zwitserland bevriest de tegoeden van de door de VS gevangengenomen Venezolaanse gewezen president Nicolás Maduro. Dat besluit is genomen door de zogenoemde Bondsraad, de hoogste uitvoerende macht in Zwitserland.

2 uur geleden