Historisch groot aantal 'overlopers' bij stemming over Trump
WASHINGTON (ANP) - Het aantal Republikeinen dat voor de veroordeling stemde van Donald Trump, is ongekend groot in vergelijking met eerdere impeachmentprocessen. Dat schrijven Amerikaanse media, die concluderen dat nooit eerder zo'n groot aantal senatoren een partijgenoot afviel bij zo'n stemming.
Trump behoort tot de kleine groep van presidenten tegen wie een afzettingsprocedure in het parlement is ingesteld. De Democraat Andrew Johnson kon bij zijn impeachmentproces in 1868 rekenen op de steun van alle senatoren van zijn partij. Dat was bij het proces van Bill Clinton in 1999 niet anders. Geen enkele Democratische senator stemde mee met de Republikeinen.
De eerste senator die partij koos tegen een president uit zijn eigen partij, was voormalig Republikeins presidentskandidaat Mitt Romney. Die stemde vorig jaar mee met de Democraten bij het eerste impeachmentproces van Trump. Dit keer stemden zeven Republikeinen voor het veroordelen van Trump, onder wie ook Romney.
Trump had vorige maand na de bestorming van het parlement ook vanuit zijn eigen partij veel kritiek gekregen. Hij kreeg het verwijt zijn achterban te hebben opgehitst. Toch stemden ook sommige kritische Republikeinen voor vrijspraak. Zij betoogden dat de Senaat niet bevoegd is om een voormalige president te berechten. Dat was ook nooit eerder voorgekomen.
Meer uit Buitenland
OLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
28 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
4 uur geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
5 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen. Jotova's opponent Andrej Gjoerov, een bankier en voormalig interim-premier, krijgt 43,4 tot 44 procent van de stemmen.
6 uur geleden