Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Historisch' Amerikaans bezoek aan Taiwan afhankelijk van test

'Historisch' Amerikaans bezoek aan Taiwan afhankelijk van test

TAIPEI (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid krijgt bij zijn reis naar Taiwan te maken met strenge regels die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. Alex Azar en zijn delegatie moeten zowel voor vertrek als na aankomst worden getest op het coronavirus, zegt een topmedewerker van de Taiwanese gezondheidsdienst CDC. Ze komen het land alleen in als ze niet besmet zijn.

Azar is volgens de VS de hoogste Amerikaanse functionaris in tientallen jaren die de eilandstaat bezoekt. Hij gaat daar onder meer in gesprek met de Taiwanese president Tsai Ing-wen. Dat valt slecht bij China, dat Taiwan ziet als een afvallige provincie en wil dat de Amerikanen afzien van dergelijke bezoeken. De Taiwanese autoriteiten zeggen dat het bezoek komende zondag begint.

Hoewel de VS spreken over een "historische" reis, moeten ook Azar en zijn medewerkers zich volgens Taiwan gewoon aan de coronaregels houden. "Ze moeten steeds mondkapjes dragen", beklemtoont topfunctionaris Chuang Jen-hsiang van de CDC. "En er zijn regels over waar ze heen kunnen gaan", vervolgt hij. De Amerikaanse delegatie wordt ook geacht aan social distancing te doen tijdens ontmoetingen met overheidsfunctionarissen.

Taiwan heeft internationaal veel lof gekregen voor de aanpak van het coronavirus. In het land met ruim 23 miljoen inwoners ruim 475 besmettingen gemeld en 7 patiënten overleden. De VS hebben melding gemaakt van 4,8 miljoen besmettingen en meer dan 158.000 doden, het hoogste aantal in de wereld. Azar noemde Taiwan eerder een "voorbeeld in transparantie en samenwerking op het gebied van gezondheid in de wereld gedurende de Covid-19-pandemie en lang daarvoor".

Meer uit Buitenland

Israël wil geen Arabische ministers op bezette Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/RTR) - De Israëlische regering staat naar eigen zeggen niet toe dat Arabische bewindslieden naar Ramallah op de bezette Westelijke Jordaanoever komen om met de Palestijnse Autoriteit over een Palestijnse staat te spreken.

54 minuten geleden
Die Welt: weer recordaantal naturalisaties in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar zijn in de Bondsrepubliek zeker 250.000 buitenlanders Duitser geworden. De krant Welt am Sonntag noemt het een record. Het cijfer staat voor naturalisaties in dertien van de zestien deelstaten. Die Welt heeft voor 2024 geen gegevens ontvangen van de deelstaten Nedersaksen, Saksen-Anhalt en Sleeswijk-Holstein. In 2023 zijn in alle deelstaten samen 200.000 mensen genaturaliseerd en dat was toen ook al een record.

1 uur geleden
Trump ontslaat baas National Portrait Gallery vanwege diversiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat hij de directeur van de National Portrait Gallery in Washington ontslaat. Op Truth Social laat hij weten dat hij Kim Sajet niet geschikt vindt voor de baan omdat zij in haar beleid diversiteit en inclusie belangrijk vindt. Dat zou haar volgens Trump ongeschikt maken voor deze functie.

5 uur geleden
Extra hulp van Duitse douane gevraagd voor grenscontroles

BERLIJN (ANP) - De Duitse douane is gevraagd de politie extra te helpen bij de strengere grenscontroles. Het Duitse ministerie van Financiën, waar de douane onder valt, heeft dat bevestigd. Volgens een woordvoerster wordt het verzoek nog beoordeeld.

7 uur geleden
Israëlische media: Arabische buitenlandministers geweigerd

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal toegang weigeren aan Arabische ministers van Buitenlandse Zaken die van plan zijn een bijeenkomst te houden in de Palestijnse stad Ramallah. Dit meldden Israëlische media vrijdag. Het zou volgens de Israëlische tv-zender Channel 12 gaan om een delegatie ministers uit onder meer Jordanië, Egypte, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Nieuwssite Axios meldt dat het bezoek voor zondag gepland was.

8 uur geleden
VS: politie waarschuwt na ontsnapping van 250 miljoen bijen

OLYMPIA (ANP) - Een vrachtwagenongeluk waarbij miljoenen bijen zijn vrijgekomen, heeft geleid tot waarschuwingen in het westen van de Verenigde Staten. De politie heeft mensen opgeroepen de zwermen insecten te vermijden.

9 uur geleden
Biden na kankerdiagnose: 'Ik voel me goed'

DOVER (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.

9 uur geleden