Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hirscher bij debuut voor Nederland 28e in eerste run reuzenslalom

Hirscher bij debuut voor Nederland 28e in eerste run reuzenslalom

SÖLDEN (ANP) - Skiër Marcel Hirscher heeft zich bij zijn debuut voor Nederland niet kunnen mengen in de strijd om de topplaatsen. De 35-jarige Oostenrijker, die een Nederlandse moeder heeft, eindigde bij de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Sölden als 28e in de eerste run op de reuzenslalom. Die klassering was voldoende om later op zondag ook in actie te komen op de tweede run, waar de beste dertig skiërs aan meedoen.

Hirscher gaf ruim twee seconden toe op de Noor Alexander Steen Olsen, die het rapst was van alle deelnemers. De Zwitser Marco Odermatt, die de reuzenslalom met negen zeges in tien wedstrijden vorig seizoen domineerde, ging verrassend onderuit.

Hirscher beëindigde vijf jaar geleden zijn topsportloopbaan. Dit voorjaar maakte hij bekend een comeback te maken, nu als Nederlander omdat hij de ontwikkeling van talenten in zijn vaderland Oostenrijk niet in de weg wil staan.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

2 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

4 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

5 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

8 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

9 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

10 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

10 uur geleden