Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hippische bond KNHS: meest logische is jaar uitstel Spelen

Hippische bond KNHS: meest logische is jaar uitstel Spelen

ERMELO (ANP) - Volgens de hippische sportfederatie KNHS is een jaar uitstel van de Olympische Spelen van Tokio in verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus de meest logische beslissing. "Laat ik voorop stellen dat wij de lijn van NOC*NSF volgen en samen optrekken", zegt algemeen directeur Theo Fledderus. "Maar als ik reëel ben: we hebben geen idee wanneer we onze normale dingen weer kunnen gaan doen. Begin april gaat niet lukken, dat lijkt me wel zeker. Er zijn te veel onduidelijkheden."

"Wat we nu gezamenlijk doen, is het Internationaal Olympisch Comité vragen om een tijdspad", vervolg Fledderus, voormalig directeur van NOC*NSF. "Wanneer wordt wat besloten. We willen duidelijkheid. Hoe gaat het met de selectieprocedure? Maar los daarvan, hebben we geen idee of we in augustus al weer kunnen sporten. Aanvankelijk zou het IOC dacht ik medio mei een beslissing nemen." Inmiddels is bekend dat die beslissing eerder komt.

Een of twee maanden uitstel lijkt Fledderus vrijwel onmogelijk. "Dan staan er allerlei evenementen gepland die ook niet zo maar geschrapt kunnen worden. En hoe zit het met de beschikbaarheid van hotels? Wat vinden grote sponsoren in de Verenigde Staten ervan? Dat ook nog eens los van het feit dat er geen garantie is dat in september alles wereldwijd weer goed is. Ik verwacht dat de lijn van de UEFA bij het Europees kampioenschap voetbal wordt gevolgd en dat het uitstel voor een langere periode is, voor een jaar bijvoorbeeld. Misschien is dat ook wel het beste."

De KNHS, die tien ruiters (en paarden) in drie disciplines (springen, dressuur, eventing) afvaardigt naar Tokio, heeft minder problemen de selectieprocedure af te handelen. Fledderus: "We zijn geplaatst, maar moeten alleen nog de individuele ruiters selecteren. Om dat te doen, heb je natuurlijk wel wedstrijden nodig. Bovendien, als je niet de gelegenheid hebt je goed voor te bereiden, heeft het geen zin om te gaan. Iedereen wil pieken in Tokio, maar dan moet het wel mogelijk zijn in topvorm te komen. En daar ziet het vooralsnog niet naar uit."

Bovendien maakt het in dat opzicht nogal verschil uit welk deel van de wereld je komt. Fledderus: "In Azië lijkt weer veel mogelijk, maar hier staan we nog aan het begin van de crisis. Eerst dachten we nog: als we het een beetje rustig aan doen, komt het wel goed. Dat is voorbij en het ergste moet nog komen. De overheid is ons daar met steeds verder gaande maatregelen stapje voor stapje op aan het voorbereiden. En wat staat de mensen in bijvoorbeeld Zuid-Amerika nog te wachten? We weten het niet. Wat we weten, is dat het niet snel voorbij gaat."

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

6 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

6 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

7 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

7 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

8 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

9 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

11 uur geleden