Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hippisch evenement Dutch Masters gaat door ondanks virus

Hippisch evenement Dutch Masters gaat door ondanks virus

DEN BOSCH (ANP) - Het hippisch evenement The Dutch Masters, dat van 12 tot en met 15 maart in de Brabanthallen van Den Bosch wordt gehouden, gaat ondanks de uitbraak van het coronavirus door volgens plan. De organisatie zegt dat te hebben besloten na intensief overleg met alle verantwoordelijke instanties, zoals het RIVM en de Veiligheidsregio Noord-Brabant.

Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch zegt: "Ik begrijp dat zorgen bestaan nu het coronavirus ook onze regio heeft bereikt. Op dit moment is er geen aanleiding om evenementen te annuleren. Dat geldt ook in het geval van The Dutch Masters. De organisatie neemt bovendien extra maatregelen. Op basis daarvan heb ik er vertrouwen in dat zowel bezoekers als deelnemers weer kunnen genieten van één van de mooiste evenementen die 's-Hertogenbosch rijk is."

Bij het evenement worden ongeveer 65.000 bezoekers verwacht. "Maar die zijn verspreid over meerdere dagen en dagdelen", zegt een woordvoerster van The Dutch Masters. "In tegenstelling tot bijvoorbeeld bij een voetbalwedstrijd komen ze niet allemaal tegelijk binnen. Dat maakt het overzichtelijker, waardoor we er onder meer op kunnen toezien dat iedereen bij binnenkomst zijn handen wast. En zo zijn er meerdere maatregelen getroffen."

Wereldtop

Op de Dutch Masters, voorheen Indoor Brabant, komt een groot deel van de wereldtop bij springen en dressuur in actie. Drievoudig olympisch kampioene dressuur Anky van Grunsven is bestuursvoorzitter van het evenement. In de discipline dressuur wordt er een wereldbekerwedstrijd gehouden. Het hoofdnummer bij het springen maakt onderdeel uit van de zogenoemde Grand Slam, een serie van hoog aangeschreven wedstrijden.

De overkoepelende hippische sportbond KNHS liet eerder eveneens weten vooralsnog geen extra maatregelen te treffen met betrekking tot het virus.

Meer uit Sport

Del Toro wint etappe en eindklassement Tour Auvergne-Rhône-Alpes

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.

19 minuten geleden
Poolse tennisser Majchrzak boekt in Rosmalen eerste toernooizege

ROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).

31 minuten geleden
Hamilton boekt in GP Barcelona zijn eerste zege voor Ferrari

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.

1 uur geleden
Belgische wielrenner Philipsen de beste sprinter in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.

1 uur geleden
Autocoureur De Vries derde Nederlandse winnaar 24 Uur van Le Mans

LE MANS (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De 31-jarige Fries bestuurde een Toyota- hypercar en vormde een team met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. De Vries is na Gijs van Lennep (1971 en 1976) en Jan Lammers (1988) de derde Nederlandse autocoureur die de overall-zege weet te behalen in de Franse langeafstandsklassieker, waar ook dit jaar weer 300.000 bezoekers waren.

1 uur geleden
Mountainbikester Pieterse tweede in wereldbekerwedstrijd Leogang

LEOGANG (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij de wereldbekerwedstrijd in het Oostenrijkse Leogang als tweede geëindigd. De Zweedse wereldkampioene Jenny Rissveds was de sterkste. Pieterse moest een kleine minuut op haar toegeven. De Zwitserse Alessandra Keller werd derde op bijna twintig seconden van de Nederlandse wereldkampioene van 2024.

2 uur geleden
Montgomery wint in Rosmalen eerste WTA-titel, Krejčíková ziek

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst een WTA-toernooi op haar naam geschreven. De 21-jarige Amerikaanse won het Libéma Open nog voordat de finale was begonnen, na een ziekmelding van haar opponente Barbora Krejčíková (30) uit Tsjechië.

5 uur geleden