Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hippisch evenement Dutch Masters gaat door ondanks virus

Hippisch evenement Dutch Masters gaat door ondanks virus

DEN BOSCH (ANP) - Het hippisch evenement The Dutch Masters, dat van 12 tot en met 15 maart in de Brabanthallen van Den Bosch wordt gehouden, gaat ondanks de uitbraak van het coronavirus door volgens plan. De organisatie zegt dat te hebben besloten na intensief overleg met alle verantwoordelijke instanties, zoals het RIVM en de Veiligheidsregio Noord-Brabant.

Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch zegt: "Ik begrijp dat zorgen bestaan nu het coronavirus ook onze regio heeft bereikt. Op dit moment is er geen aanleiding om evenementen te annuleren. Dat geldt ook in het geval van The Dutch Masters. De organisatie neemt bovendien extra maatregelen. Op basis daarvan heb ik er vertrouwen in dat zowel bezoekers als deelnemers weer kunnen genieten van één van de mooiste evenementen die 's-Hertogenbosch rijk is."

Bij het evenement worden ongeveer 65.000 bezoekers verwacht. "Maar die zijn verspreid over meerdere dagen en dagdelen", zegt een woordvoerster van The Dutch Masters. "In tegenstelling tot bijvoorbeeld bij een voetbalwedstrijd komen ze niet allemaal tegelijk binnen. Dat maakt het overzichtelijker, waardoor we er onder meer op kunnen toezien dat iedereen bij binnenkomst zijn handen wast. En zo zijn er meerdere maatregelen getroffen."

Wereldtop

Op de Dutch Masters, voorheen Indoor Brabant, komt een groot deel van de wereldtop bij springen en dressuur in actie. Drievoudig olympisch kampioene dressuur Anky van Grunsven is bestuursvoorzitter van het evenement. In de discipline dressuur wordt er een wereldbekerwedstrijd gehouden. Het hoofdnummer bij het springen maakt onderdeel uit van de zogenoemde Grand Slam, een serie van hoog aangeschreven wedstrijden.

De overkoepelende hippische sportbond KNHS liet eerder eveneens weten vooralsnog geen extra maatregelen te treffen met betrekking tot het virus.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

6 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

12 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

13 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

14 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

15 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden