Hindley wint als eerste Australische wielrenner Giro d'Italia
VERONA (ANP) - Jai Hindley heeft als eerste Australische wielrenner de Giro d'Italia gewonnen. De 26-jarige renner van Bora-hansgrohe verdedigde in de afsluitende tijdrit in Verona zijn leiderspositie met succes. In het klassement bleef hij de Ecuadoraan Richard Carapaz en de Spanjaard Mikel Landa voor.
De laatste etappe werd gewonnen door de Italiaan Matteo Sobrero, die drie Nederlanders voorbleef. De nationaal kampioen tijdrijden van Italië was over 17,4 kilometer 23 seconden sneller dan Thymen Arensman van Team DSM. Mathieu van der Poel eindigde op 40 seconden als derde, Bauke Mollema werd vierde op 1.08.
Hindley eindigde in 2020, toen nog rijdend voor Team Sunweb, als tweede in de Giro d'Italia achter Tao Geoghegan Hart. De Australiër startte toen in de afsluitende tijdrit ook in de roze leiderstrui, maar moest die na afloop afstaan aan de Brit van Ineos Grenadiers, die voor aanvang minder dan een seconde achterstand had.
Eerste eindzege
In de tijdrit in Verona begon Hindley met 1 minuut en 25 seconden voorsprong op Carapaz. Die marge had hij opgebouwd in de laatste bergetappe waar hij de Ecuadoraan op de slotklim, de Passo Fedaia, uit de roze trui had gereden. Landa had voorafgaan aan de tijdrit 1.51 minuut achterstand op de Australiër.
Halverwege de tijdrit gaf Hindley vrijwel niets toe op Carapaz. Landa zat daar op het meetpunt meer dan een minuut achter. Carapaz finishte als tiende in 23.48. Hindley had op de streep in Verona 7 seconden meer nodig en werd vijftiende. Hij bezorgde zijn Duitse ploeg, met onder anderen Wilco Kelderman, de eerste eindzege in een grote wielerronde.
Bouwman
Koen Bouwman eindigde als zestiende in de tijdrit. De wielrenner van Jumbo-Visma verzekerde zich door te finishen in Verona als eerste Nederlander van de eindzege in het bergklassement. Bouwman won bovendien twee etappes tijdens deze Giro.
In de afsluitende tijdrit was Sobrero met afstand de snelste. Halverwege het parcours, op de top van de Torricella Massimiliana, was hij meer dan een halve minuut sneller dan Van der Poel, die als tweede was geëindigd in de eerste tijdrit van deze Giro. Arensman moest 15 seconden toegeven op de Italiaan, die in de afdaling ook nog iets sneller was dan de twee Nederlanders. Sobrero bezorgde zijn ploeg BikeExchange de derde ritoverwinning in deze Giro, na twee zeges van de Brit Simon Yates.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden