Hindley slaat toe in Giro en neemt leiderstrui over van Carapaz
MARMOLADA (ANP) - Jai Hindley heeft de eindzege in de Ronde van Italië zondag voor het grijpen. De Australiër sloeg zaterdag in de laatste bergetappe toe en reed de Ecuadoraan Richard Carapaz uit de roze leiderstrui. De zege in de koninginnenrit, die over 168 kilometer ging van Belluno naar Marmolada, was voor de Italiaan Alessandro Covi.
Carapaz moest Hindley op de laatste klim, 2 kilometer voor het einde, laten gaan. Hindley eindigde als zesde op 2.30 van de 23-jarige Covi, die al vroeg in de etappe was weggereden uit een kopgroep van vijftien man en zijn eerste zege in een grote ronde behaalde. De Nederlander Thymen Arensman kwam als vijfde aan in Marmolada.
Hindley verdedigt zondag in de afsluitende tijdrit in Verona, die gaat over 17,4 kilometer, een voorsprong van 1.25 op Carapaz en 1.51 op de Spanjaard Mikel Landa.
Cruciale etappe
De 26-jarige Hindley eindigde in 2020 als tweede in de Giro. "Ik wist dat dit de meest cruciale etappe zou worden, met een heftige finish", zei Hindley. "Ik wist dat als ik vandaag goede benen had, ik het verschil kon maken. We zijn geduldig gebleven tot vandaag. We hadden het niet beter kunnen timen. Toen ik hoorde dat Carapaz wankelde, ging ik er gewoon voor. We zullen zien hoe het morgen gaat, het is altijd moeilijk te zeggen hoe een tijdrit zal gaan."
Carapaz won de Giro in 2019. Een jaar later eindigde de Zuid-Amerikaan als tweede in de Ronde van Spanje en vorig jaar werd hij derde in de Tour. Aansluitend won hij bij de Olympische Spelen van Tokio goud bij de wegwedstrijd.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden