Hindley slaat toe in Giro en neemt leiderstrui over van Carapaz
MARMOLADA (ANP) - Jai Hindley heeft de eindzege in de Ronde van Italië zondag voor het grijpen. De Australiër sloeg zaterdag in de laatste bergetappe toe en reed de Ecuadoraan Richard Carapaz uit de roze leiderstrui. De zege in de koninginnenrit, die over 168 kilometer ging van Belluno naar Marmolada, was voor de Italiaan Alessandro Covi.
Carapaz moest Hindley op de laatste klim, 2 kilometer voor het einde, laten gaan. Hindley eindigde als zesde op 2.30 van de 23-jarige Covi, die al vroeg in de etappe was weggereden uit een kopgroep van vijftien man en zijn eerste zege in een grote ronde behaalde. De Nederlander Thymen Arensman kwam als vijfde aan in Marmolada.
Hindley verdedigt zondag in de afsluitende tijdrit in Verona, die gaat over 17,4 kilometer, een voorsprong van 1.25 op Carapaz en 1.51 op de Spanjaard Mikel Landa.
Cruciale etappe
De 26-jarige Hindley eindigde in 2020 als tweede in de Giro. "Ik wist dat dit de meest cruciale etappe zou worden, met een heftige finish", zei Hindley. "Ik wist dat als ik vandaag goede benen had, ik het verschil kon maken. We zijn geduldig gebleven tot vandaag. We hadden het niet beter kunnen timen. Toen ik hoorde dat Carapaz wankelde, ging ik er gewoon voor. We zullen zien hoe het morgen gaat, het is altijd moeilijk te zeggen hoe een tijdrit zal gaan."
Carapaz won de Giro in 2019. Een jaar later eindigde de Zuid-Amerikaan als tweede in de Ronde van Spanje en vorig jaar werd hij derde in de Tour. Aansluitend won hij bij de Olympische Spelen van Tokio goud bij de wegwedstrijd.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
10 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
10 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
11 uur geleden