Hindley slaat toe in Giro en neemt leiderstrui over van Carapaz
MARMOLADA (ANP) - Jai Hindley heeft de eindzege in de Ronde van Italië zondag voor het grijpen. De Australiër sloeg zaterdag in de laatste bergetappe toe en reed de Ecuadoraan Richard Carapaz uit de roze leiderstrui. De zege in de koninginnenrit, die over 168 kilometer ging van Belluno naar Marmolada, was voor de Italiaan Alessandro Covi.
Carapaz moest Hindley op de laatste klim, 2 kilometer voor het einde, laten gaan. Hindley eindigde als zesde op 2.30 van de 23-jarige Covi, die al vroeg in de etappe was weggereden uit een kopgroep van vijftien man en zijn eerste zege in een grote ronde behaalde. De Nederlander Thymen Arensman kwam als vijfde aan in Marmolada.
Hindley verdedigt zondag in de afsluitende tijdrit in Verona, die gaat over 17,4 kilometer, een voorsprong van 1.25 op Carapaz en 1.51 op de Spanjaard Mikel Landa.
Cruciale etappe
De 26-jarige Hindley eindigde in 2020 als tweede in de Giro. "Ik wist dat dit de meest cruciale etappe zou worden, met een heftige finish", zei Hindley. "Ik wist dat als ik vandaag goede benen had, ik het verschil kon maken. We zijn geduldig gebleven tot vandaag. We hadden het niet beter kunnen timen. Toen ik hoorde dat Carapaz wankelde, ging ik er gewoon voor. We zullen zien hoe het morgen gaat, het is altijd moeilijk te zeggen hoe een tijdrit zal gaan."
Carapaz won de Giro in 2019. Een jaar later eindigde de Zuid-Amerikaan als tweede in de Ronde van Spanje en vorig jaar werd hij derde in de Tour. Aansluitend won hij bij de Olympische Spelen van Tokio goud bij de wegwedstrijd.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
12 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
19 uur geleden