Hindley slaat toe in Giro en neemt leiderstrui over van Carapaz
MARMOLADA (ANP) - Jai Hindley heeft de eindzege in de Ronde van Italië zondag voor het grijpen. De Australiër sloeg zaterdag in de laatste bergetappe toe en reed de Ecuadoraan Richard Carapaz uit de roze leiderstrui. De zege in de koninginnenrit, die over 168 kilometer ging van Belluno naar Marmolada, was voor de Italiaan Alessandro Covi.
Carapaz moest Hindley op de laatste klim, 2 kilometer voor het einde, laten gaan. Hindley eindigde als zesde op 2.30 van de 23-jarige Covi, die al vroeg in de etappe was weggereden uit een kopgroep van vijftien man en zijn eerste zege in een grote ronde behaalde. De Nederlander Thymen Arensman kwam als vijfde aan in Marmolada.
Hindley verdedigt zondag in de afsluitende tijdrit in Verona, die gaat over 17,4 kilometer, een voorsprong van 1.25 op Carapaz en 1.51 op de Spanjaard Mikel Landa.
Cruciale etappe
De 26-jarige Hindley eindigde in 2020 als tweede in de Giro. "Ik wist dat dit de meest cruciale etappe zou worden, met een heftige finish", zei Hindley. "Ik wist dat als ik vandaag goede benen had, ik het verschil kon maken. We zijn geduldig gebleven tot vandaag. We hadden het niet beter kunnen timen. Toen ik hoorde dat Carapaz wankelde, ging ik er gewoon voor. We zullen zien hoe het morgen gaat, het is altijd moeilijk te zeggen hoe een tijdrit zal gaan."
Carapaz won de Giro in 2019. Een jaar later eindigde de Zuid-Amerikaan als tweede in de Ronde van Spanje en vorig jaar werd hij derde in de Tour. Aansluitend won hij bij de Olympische Spelen van Tokio goud bij de wegwedstrijd.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
22 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
2 dagen geleden