Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder voor verkeer: meerdere wegen afgesloten vanwege blokkades

Hinder voor verkeer: meerdere wegen afgesloten vanwege blokkades

DEN HAAG (ANP) - Meerdere wegen in het land zijn donderdagochtend afgesloten als gevolg van acties waarbij afval is gedumpt. De grootste problemen doen zich voor op de A7 tussen Groningen en Drachten en tussen Middenmeer en Abbekerk in Noord-Holland en op de A1 bij Voorst, aldus Rijkswaterstaat. Weggebruikers moeten tot in de loop van de ochtend rekening houden met vertraging en hinder vanwege opruimwerkzaamheden.

De grootste problemen op de A7 tussen Groningen en Drachten zijn inmiddels voorbij. Afgelopen nacht gebeurde daar door afvaldumping een ongeluk met meerdere voertuigen. Daarbij raakte niemand gewond. "De weg is daar niet helemaal meer dicht, maar er zijn bepaalde plekken waar mensen moeten oppassen." Zo zijn de op- en afritten bij Frieschepalen afgesloten. Ook is de A7 richting Heerenveen dicht bij verzorgingsplaats Oude Riet, omdat er rommel op twee rijstroken ligt.

Ook in Noord-Holland is een deel van de A7 afgesloten. Ter hoogte van Medemblik, tussen Middenmeer en Abbekerk, is de weg aan twee kanten dicht. Er zijn hooibalen en autobanden op en langs de weg gedumpt en in brand gestoken. Rond 08.00 zou de weg weer opengaan, maar tijdens opruimwerkzaamheden bleek dat er ook asbest tussen het afval zit. Rijkswaterstaat verwacht dat de weg richting Den Oever rond 09.00 uur wordt vrijgegeven en dat richting het zuiden rond 09.45 uur een rijstrook vrijkomt.

Troep

De A1 van Hengelo richting Apeldoorn ter hoogte van Voorst (Gelderland) blijft waarschijnlijk dicht tot het einde van de middag. Inmiddels is er een nieuwe aannemer gevonden die in de nacht van woensdag op donderdag is begonnen met het opruimen van de rommel die daar woensdag uit protest is gedumpt. De aannemers die in eerste instantie de weg zouden schoonmaken, trokken zich terug na bedreigingen en intimidatie.

Verder is op de A28 van Staphorst richting Meppel maar één rijstrook beschikbaar omdat er troep op de weg ligt. "Het schijnt lastig te zijn om dat weg te krijgen. Alleen richting het noorden ondervinden weggebruikers daar hinder van."

Onvoorspelbaar

Afgelopen nacht heeft er ook op andere plekken "het een en ander gespeeld", aldus de woordvoerder van Rijkswaterstaat. Zo zouden er op de A50 bij Apeldoorn strobalen zijn aangestoken in de berm. Tussen Meppel en Heerenveen zouden meerdere toe- en afritten zijn afgesloten met hooibalen gewikkeld in donker plastic. "Levensgevaarlijk in het donker", aldus de woordvoerder.

Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat er gedurende de dag weer allerlei acties kunnen plaatsvinden. "Vooral in bepaalde delen van het land, zoals het oosten en het noorden. Maar het is heel onvoorspelbaar, dus wees daar bedacht op als je de weg op gaat."

Meer uit Binnenland

Verkiezingen BES-eilanden: tien stemlokalen op drie eilanden

KRALENDIJK (ANP) - In het Caribisch deel van het Koninkrijk, op Bonaire, Sint Eustatius en Saba, kan op 29 oktober in tien verschillende stemlokalen worden gestemd voor de Tweede Kamerverkiezingen. De lokalen gaan 29 oktober om 07.30 uur open (Nederlandse tijd 12.30 uur). Ze sluiten om 21.00 uur; dan is het in Nederland 02.00 uur op 30 oktober.

24 minuten geleden
Commissie: meer milieuonderzoek nodig naar plannen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De precieze milieueffecten van de uitbreidingsplannen die Defensie in Nederland heeft, zijn nog onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) dinsdag in een advies aan staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman. De commissie wil meer onderzoek naar onder meer geluidshinder, aantasting van de Waddenzee en de gevolgen voor de natuur.

3 uur geleden
Gewonde bij schietpartij in Almelo

ALMELO (ANP) - In Almelo is maandagavond een persoon gewond geraakt bij een schietpartij aan de Debussystraat in de wijk Aalderinkshoek. Dat gebeurde rond 22.45 uur, meldt de politie op X. Het slachtoffer werd volgens RTV Oost met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
5000 fazanten afgemaakt na vaststelling vogelgriep in Achterhoek

TOLDIJK (ANP) - Bij een bedrijf met fazanten in Toldijk in de Achterhoek is de vogelgriep vastgesteld. De 5000 dieren van het bedrijf worden afgemaakt om te voorkomen dat het virus zich verspreidt.

9 uur geleden
Harde aanvaring tussen Wilders en Timmermans over AI-plaatjes

ROTTERDAM (ANP) - PVV-leider Geert Wilders en Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA hebben tijdens het verkiezingsdebat van EenVandaag een harde aanvaring gehad toen het ging over AI-plaatjes die zijn gemaakt door twee PVV-Kamerleden. Wilders had de excuses die hij daarvoor heeft aangeboden moeten richten aan alle slachtoffers, vindt Timmermans.

12 uur geleden
Cel- en taakstraf voor bedreigen Timmermans en Van Baarle

DEN HAAG (ANP) - De 18-jarige Wesley van K. uit Leiden is veroordeeld tot een celstraf van 30 dagen, waarvan 25 dagen voorwaardelijk, en een taakstraf van 30 uur voor het sturen van doodsbedreigingen aan lijsttrekkers Stephan van Baarle (DENK) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA). De snelrechter in Den Haag vindt het bewezen dat hij de berichten via Instagram heeft verstuurd. Aangezien Van K. sinds zijn aanhouding vijf dagen vastzat, hoeft hij niet langer in de cel te blijven.

13 uur geleden
OM: geen arbeidsuitbuiting bij sportschool Saints & Stars

AMSTERDAM (ANP) - Bij de Amsterdamse sportschool Saints & Stars is geen arbeidsuitbuiting geconstateerd. Dat meldt het Openbaar Ministerie na beoordeling van elf aangiftes van schoonmakers die daar werkten. Wel gaat het onderzoek naar mensensmokkel en valsheid in geschrifte verder.

14 uur geleden