Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer

Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer

DEN HAAG (ANP) - De ANWB en Rijkswaterstaat waarschuwen voor gladheid op de weg donderdagochtend door buien, sneeuw en hagel. De ANWB zegt dat de wegen "verraderlijk glad" kunnen zijn in het hele land, met uitzondering van het zuiden.

Op onder meer de A9 tussen knooppunt Badhoevedorp en Holendrecht zijn al meerdere ongelukken gebeurd, aldus Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft voor het eerst dit najaar op grote schaal gestrooid. Sinds woensdag 19.00 uur is bijna 1,9 miljoen kilo strooizout uitgereden over de wegen die Rijkswaterstaat in zijn beheer heeft.

Ook regionale en lokale autoriteiten hebben gestrooid. Zo meldde de gemeente Utrecht dat er "een volledige strooironde" wordt gedaan, en zei de gemeente Barendrecht dat er voor het eerst dit seizoen gestrooid wordt. Ook in onder meer Almere, Hoogeveen en Zwolle is gestrooid.

Code geel

Volgens de ANWB worden de dagelijkse files mogelijk langer door de winterse buien. Het helpt niet mee dat de donderdagochtendspits sowieso altijd al druk verloopt, aldus ANWB Verkeersinformatie. Rond 08.10 uur stond er ruim 1000 kilometer file. Volgens een woordvoerder van de ANWB zijn de dagelijkse files overal langer dan gebruikelijk. Ook waren er ongelukken op diverse plaatsen.

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor een groot deel van het land, vanwege plaatselijke gladheid door winterse buien of bevriezing. In de noordelijke helft van het land kan het de hele dag plaatselijk glad zijn door buien met sneeuw en hagel. Tot 10.00 uur kan ook in het midden en zuiden gladheid voorkomen door bevriezing van natte wegen, aldus het weerinstituut.

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

1 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

5 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

5 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

5 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

5 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

8 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

16 uur geleden