Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer

Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer

DEN HAAG (ANP) - De ANWB en Rijkswaterstaat waarschuwen voor gladheid op de weg donderdagochtend door buien, sneeuw en hagel. De ANWB zegt dat de wegen "verraderlijk glad" kunnen zijn in het hele land, met uitzondering van het zuiden.

Op onder meer de A9 tussen knooppunt Badhoevedorp en Holendrecht zijn al meerdere ongelukken gebeurd, aldus Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft voor het eerst dit najaar op grote schaal gestrooid. Sinds woensdag 19.00 uur is bijna 1,9 miljoen kilo strooizout uitgereden over de wegen die Rijkswaterstaat in zijn beheer heeft.

Ook regionale en lokale autoriteiten hebben gestrooid. Zo meldde de gemeente Utrecht dat er "een volledige strooironde" wordt gedaan, en zei de gemeente Barendrecht dat er voor het eerst dit seizoen gestrooid wordt. Ook in onder meer Almere, Hoogeveen en Zwolle is gestrooid.

Code geel

Volgens de ANWB worden de dagelijkse files mogelijk langer door de winterse buien. Het helpt niet mee dat de donderdagochtendspits sowieso altijd al druk verloopt, aldus ANWB Verkeersinformatie. Rond 08.10 uur stond er ruim 1000 kilometer file. Volgens een woordvoerder van de ANWB zijn de dagelijkse files overal langer dan gebruikelijk. Ook waren er ongelukken op diverse plaatsen.

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor een groot deel van het land, vanwege plaatselijke gladheid door winterse buien of bevriezing. In de noordelijke helft van het land kan het de hele dag plaatselijk glad zijn door buien met sneeuw en hagel. Tot 10.00 uur kan ook in het midden en zuiden gladheid voorkomen door bevriezing van natte wegen, aldus het weerinstituut.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

4 minuten geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

1 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

2 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

13 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

17 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

21 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

22 uur geleden