Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer
DEN HAAG (ANP) - De ANWB en Rijkswaterstaat waarschuwen voor gladheid op de weg donderdagochtend door buien, sneeuw en hagel. De ANWB zegt dat de wegen "verraderlijk glad" kunnen zijn in het hele land, met uitzondering van het zuiden.
Op onder meer de A9 tussen knooppunt Badhoevedorp en Holendrecht zijn al meerdere ongelukken gebeurd, aldus Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft voor het eerst dit najaar op grote schaal gestrooid. Sinds woensdag 19.00 uur is bijna 1,9 miljoen kilo strooizout uitgereden over de wegen die Rijkswaterstaat in zijn beheer heeft.
Ook regionale en lokale autoriteiten hebben gestrooid. Zo meldde de gemeente Utrecht dat er "een volledige strooironde" wordt gedaan, en zei de gemeente Barendrecht dat er voor het eerst dit seizoen gestrooid wordt. Ook in onder meer Almere, Hoogeveen en Zwolle is gestrooid.
Code geel
Volgens de ANWB worden de dagelijkse files mogelijk langer door de winterse buien. Het helpt niet mee dat de donderdagochtendspits sowieso altijd al druk verloopt, aldus ANWB Verkeersinformatie. Rond 08.10 uur stond er ruim 1000 kilometer file. Volgens een woordvoerder van de ANWB zijn de dagelijkse files overal langer dan gebruikelijk. Ook waren er ongelukken op diverse plaatsen.
Het KNMI heeft code geel afgegeven voor een groot deel van het land, vanwege plaatselijke gladheid door winterse buien of bevriezing. In de noordelijke helft van het land kan het de hele dag plaatselijk glad zijn door buien met sneeuw en hagel. Tot 10.00 uur kan ook in het midden en zuiden gladheid voorkomen door bevriezing van natte wegen, aldus het weerinstituut.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
7 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
8 uur geleden