Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer
DEN HAAG (ANP) - De ANWB en Rijkswaterstaat waarschuwen voor gladheid op de weg donderdagochtend door buien, sneeuw en hagel. De ANWB zegt dat de wegen "verraderlijk glad" kunnen zijn in het hele land, met uitzondering van het zuiden.
Op onder meer de A9 tussen knooppunt Badhoevedorp en Holendrecht zijn al meerdere ongelukken gebeurd, aldus Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft voor het eerst dit najaar op grote schaal gestrooid. Sinds woensdag 19.00 uur is bijna 1,9 miljoen kilo strooizout uitgereden over de wegen die Rijkswaterstaat in zijn beheer heeft.
Ook regionale en lokale autoriteiten hebben gestrooid. Zo meldde de gemeente Utrecht dat er "een volledige strooironde" wordt gedaan, en zei de gemeente Barendrecht dat er voor het eerst dit seizoen gestrooid wordt. Ook in onder meer Almere, Hoogeveen en Zwolle is gestrooid.
Code geel
Volgens de ANWB worden de dagelijkse files mogelijk langer door de winterse buien. Het helpt niet mee dat de donderdagochtendspits sowieso altijd al druk verloopt, aldus ANWB Verkeersinformatie. Rond 08.10 uur stond er ruim 1000 kilometer file. Volgens een woordvoerder van de ANWB zijn de dagelijkse files overal langer dan gebruikelijk. Ook waren er ongelukken op diverse plaatsen.
Het KNMI heeft code geel afgegeven voor een groot deel van het land, vanwege plaatselijke gladheid door winterse buien of bevriezing. In de noordelijke helft van het land kan het de hele dag plaatselijk glad zijn door buien met sneeuw en hagel. Tot 10.00 uur kan ook in het midden en zuiden gladheid voorkomen door bevriezing van natte wegen, aldus het weerinstituut.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
5 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
8 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
9 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
9 uur geleden