Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer

Hinder voor verkeer door gladheid, files mogelijk langer

DEN HAAG (ANP) - De ANWB en Rijkswaterstaat waarschuwen voor gladheid op de weg donderdagochtend door buien, sneeuw en hagel. De ANWB zegt dat de wegen "verraderlijk glad" kunnen zijn in het hele land, met uitzondering van het zuiden.

Op onder meer de A9 tussen knooppunt Badhoevedorp en Holendrecht zijn al meerdere ongelukken gebeurd, aldus Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft voor het eerst dit najaar op grote schaal gestrooid. Sinds woensdag 19.00 uur is bijna 1,9 miljoen kilo strooizout uitgereden over de wegen die Rijkswaterstaat in zijn beheer heeft.

Ook regionale en lokale autoriteiten hebben gestrooid. Zo meldde de gemeente Utrecht dat er "een volledige strooironde" wordt gedaan, en zei de gemeente Barendrecht dat er voor het eerst dit seizoen gestrooid wordt. Ook in onder meer Almere, Hoogeveen en Zwolle is gestrooid.

Code geel

Volgens de ANWB worden de dagelijkse files mogelijk langer door de winterse buien. Het helpt niet mee dat de donderdagochtendspits sowieso altijd al druk verloopt, aldus ANWB Verkeersinformatie. Rond 08.10 uur stond er ruim 1000 kilometer file. Volgens een woordvoerder van de ANWB zijn de dagelijkse files overal langer dan gebruikelijk. Ook waren er ongelukken op diverse plaatsen.

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor een groot deel van het land, vanwege plaatselijke gladheid door winterse buien of bevriezing. In de noordelijke helft van het land kan het de hele dag plaatselijk glad zijn door buien met sneeuw en hagel. Tot 10.00 uur kan ook in het midden en zuiden gladheid voorkomen door bevriezing van natte wegen, aldus het weerinstituut.

Meer uit Binnenland

Sven Kockelmann wint Sonja Barend Award voor interview met Schoof

HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.

10 minuten geleden
Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

3 uur geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

4 uur geleden
Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

6 uur geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

7 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

8 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

10 uur geleden