Hinder treinverkeer zal nog jaren duren, waarschuwt ProRail-baas
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers zullen nog jaren hinder ondervinden door werkzaamheden op het spoor, waarschuwt ProRail-topman John Voppen. Projecten duren langer omdat de spoorbeheerder treinen ook tijdens de werkzaamheden wil blijven laten rijden. Daarnaast kampt ProRail met een tekort aan technisch personeel, zei hij in een interview in het radioprogramma Sven op 1.
De ProRail-baas kijkt tevreden terug op het afgelopen jaar. "Er was sprake van overlast voor reizigers, maar het ging beter dan vorig jaar. Toen hebben we te veel treinen tijdens de werkzaamheden laten rijden."
ProRail kampt met een groot tekort aan monteurs op mbo-niveau. Het bedrijf werkt al samen met energiebedrijven om eigen monteurs op te leiden. "Maar we zullen ook onze productiviteit moeten opvoeren door te investeren in digitalisering en robotisering."
Deze maand kan er wel weer met 120 kilometer per uur worden gereden over de hogesnelheidslijn (HSL), waar voorheen een maximumsnelheid van 80 kilometer van kracht was. Het zal volgens Voppen nog vele jaren duren voordat treinen daar met 300 kilometer per uur mogen rijden. "Er is iets fundamenteel fout gegaan met de HSL. De bruggen en viaducten zijn niet ontworpen om daar met hoge snelheid te rijden. We willen dat veranderen, maar dat is zeer ingewikkeld."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geleden