Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder dreigt voor vliegvelden België door staking politie

Hinder dreigt voor vliegvelden België door staking politie

LUIK (ANP) - De vliegvelden van het Belgische Luik en Charleroi kunnen volgende week hinder verwachten door protesten van de overbelaste luchthavenpolitie. Stakende agenten willen onder meer toegangswegen blokkeren en stiptheidsacties houden en rekenen op "grote impact". De nationale luchthaven Brussels Airport in Zaventem is het volgende doelwit, kondigen de vakbonden aan.

De luchthavenpolitie zegt door bezuinigingen haar werk niet langer naar behoren te kunnen doen. Ze komt zoveel menskracht tekort dat er gaten vallen in de roosters en de veiligheid van agenten zelf en van reizigers in het geding komt, zegt Luc Breugelmans van vakbond ACOD.

Wanneer Charleroi en Zaventem, waar ook veel Nederlandse passagiers vertrekken of aankomen, precies met acties te maken krijgen is nog onduidelijk. Die in Luik, waar vooral vracht wordt vervoerd, beginnen maandagmiddag.

Dezer dagen is het juist extra druk op de vliegvelden omdat veel mensen terugkeren van zomervakantie. Het vliegverkeer in de Benelux en andere Europese landen verloopt al maanden moeizaam, door onder meer personeelstekorten en stakingen van bijvoorbeeld Ryanair-personeel.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

6 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

8 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

9 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

9 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

10 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

11 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

12 uur geleden