Hinder dreigt voor vliegvelden België door staking politie
LUIK (ANP) - De vliegvelden van het Belgische Luik en Charleroi kunnen volgende week hinder verwachten door protesten van de overbelaste luchthavenpolitie. Stakende agenten willen onder meer toegangswegen blokkeren en stiptheidsacties houden en rekenen op "grote impact". De nationale luchthaven Brussels Airport in Zaventem is het volgende doelwit, kondigen de vakbonden aan.
De luchthavenpolitie zegt door bezuinigingen haar werk niet langer naar behoren te kunnen doen. Ze komt zoveel menskracht tekort dat er gaten vallen in de roosters en de veiligheid van agenten zelf en van reizigers in het geding komt, zegt Luc Breugelmans van vakbond ACOD.
Wanneer Charleroi en Zaventem, waar ook veel Nederlandse passagiers vertrekken of aankomen, precies met acties te maken krijgen is nog onduidelijk. Die in Luik, waar vooral vracht wordt vervoerd, beginnen maandagmiddag.
Dezer dagen is het juist extra druk op de vliegvelden omdat veel mensen terugkeren van zomervakantie. Het vliegverkeer in de Benelux en andere Europese landen verloopt al maanden moeizaam, door onder meer personeelstekorten en stakingen van bijvoorbeeld Ryanair-personeel.
Meer uit Financieel
BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
18 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
20 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
21 uur geleden