Hilversum gelast vuurwerkshow af vanwege harde wind
HILVERSUM (ANP) - Hilversum heeft twee vuurwerkshows voor zaterdagavond afgelast, vanwege de stormachtige wind die wordt verwacht. Het gaat om shows om 19.30 uur en om middernacht. Ook de rest van het oudejaarsprogramma komt te vervallen. De weerdiensten houden rekening met zware windstoten tijdens de jaarwisseling. Veel steden beslissen zaterdag, soms op het laatste moment nog, over het al dan niet doorgaan van vuurwerkshows.
De gemeente heeft dat zaterdagochtend besloten in overleg met de organisatie. Burgemeester Gerhard van der Top is teleurgesteld, maar volgens hem was er geen andere keuze. "Het was natuurlijk geweldig om na twee lange coronajaren weer de traditionele centrale vuurwerkshows te mogen organiseren op het marktplein om samen met inwoners van Hilversum de jaarwisseling te vieren." Maar hij vindt het risico onder de slechte weersomstandigheden te groot.
"Het is voor alle betrokkenen teleurstellend, niet in de laatste plaats voor de inwoners van Hilversum zelf. Maar veiligheid gaat boven alles." Het centrum van Hilversum was aangewezen als vuurwerkvrije zone.
Andere afgelastingen
In Apeldoorn gaat een drone- en lasershow niet door, omdat de laserstralen volgens de gemeente door het slechte weer niet te zien zijn. In Apeldoorn geldt een vuurwerkverbod. Daarom heeft de gemeente drie grote publieksevenementen georganiseerd. Naast de afgelaste lasershow zijn er twee vuurwerkshows in Apeldoorn en Uddel. Of die wel doorgaan wordt volgens de gemeente pas aan het eind van de middag besloten.
Eerder al trok Zoetermeer de stekker uit de geplande vuurwerkshow tijdens de jaarwisseling.Ook Den Haag gelastte de show bij de Hofvijver af vanwege het weer. In Den Haag zijn de traditionele vreugdevuren (Scheveningen en Duindorp) uit voorzorg al vrijdag afgestoken.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
25 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.
3 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.
4 uur geledenEERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug bij Nijkerk waar de A28 overheen loopt, blijft nog zeker 48 uur in beide richtingen afgesloten. Dat meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat kan de informatie nog niet bevestigen.
4 uur geleden