Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hilversum gelast vuurwerkshow af vanwege harde wind

Hilversum gelast vuurwerkshow af vanwege harde wind

HILVERSUM (ANP) - Hilversum heeft twee vuurwerkshows voor zaterdagavond afgelast, vanwege de stormachtige wind die wordt verwacht. Het gaat om shows om 19.30 uur en om middernacht. Ook de rest van het oudejaarsprogramma komt te vervallen. De weerdiensten houden rekening met zware windstoten tijdens de jaarwisseling. Veel steden beslissen zaterdag, soms op het laatste moment nog, over het al dan niet doorgaan van vuurwerkshows.

De gemeente heeft dat zaterdagochtend besloten in overleg met de organisatie. Burgemeester Gerhard van der Top is teleurgesteld, maar volgens hem was er geen andere keuze. "Het was natuurlijk geweldig om na twee lange coronajaren weer de traditionele centrale vuurwerkshows te mogen organiseren op het marktplein om samen met inwoners van Hilversum de jaarwisseling te vieren." Maar hij vindt het risico onder de slechte weersomstandigheden te groot.

"Het is voor alle betrokkenen teleurstellend, niet in de laatste plaats voor de inwoners van Hilversum zelf. Maar veiligheid gaat boven alles." Het centrum van Hilversum was aangewezen als vuurwerkvrije zone.

Andere afgelastingen

In Apeldoorn gaat een drone- en lasershow niet door, omdat de laserstralen volgens de gemeente door het slechte weer niet te zien zijn. In Apeldoorn geldt een vuurwerkverbod. Daarom heeft de gemeente drie grote publieksevenementen georganiseerd. Naast de afgelaste lasershow zijn er twee vuurwerkshows in Apeldoorn en Uddel. Of die wel doorgaan wordt volgens de gemeente pas aan het eind van de middag besloten.

Eerder al trok Zoetermeer de stekker uit de geplande vuurwerkshow tijdens de jaarwisseling.Ook Den Haag gelastte de show bij de Hofvijver af vanwege het weer. In Den Haag zijn de traditionele vreugdevuren (Scheveningen en Duindorp) uit voorzorg al vrijdag afgestoken.

Meer uit Binnenland

Deel raad Rotterdam wil tweede onderzoek dood Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.

30 minuten geleden
Tielen 'niet blij' met dalende emancipatiecijfers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.

1 uur geleden
Publiek kan weer naar natuurgebied bij Venray na grote brand

VENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.

1 uur geleden
Vijf verdachten schietpartij Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.

1 uur geleden
EP wil niet dat drugscriminelen, zoals Bolle Jos, straf ontlopen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.

1 uur geleden
Medeleven politiechef Rotterdam met nabestaanden Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse korpschef Tolga Köklü heeft in een boodschap op social media zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de 51-jarige Alfredo Goeloe. De man kwam zondagavond op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid om het leven bij een aanhouding door agenten.

2 uur geleden
Verkeer naar Maasvlakte nog weken over vluchtstrook Suurhoffbrug

ROTTERDAM (ANP) - Verkeer op de A15 richting de Maasvlakte moet vanwege de defecte westelijke Suurhoffbrug vier tot acht weken over de vluchtstrook van de brug rijden. Rijkswaterstaat laat dat weten. Woensdagmiddag werden scheuren in de brug ontdekt, waardoor twee rijstroken direct werden afgesloten en het verkeer werd omgeleid over de vluchtstrook.

3 uur geleden