Hilversum gaat 500 Oekraïense vluchtelingen opvangen
HILVERSUM (ANP) - De gemeente Hilversum gaat vijfhonderd Oekraïense vluchtelingen voor een periode van drie jaar huisvesten. Ook onderzoekt het college van B en W of elders binnen de gemeentegrenzen tijdelijke opvang voor oorlogsvluchtelingen gecreëerd kan worden.
De nieuwe opvangplek komt begin 2023 in een van de gebouwen van het Philipscomplex aan de Anton Philipsweg. Dat pand is daarvoor geschikt, blijkt volgens de gemeente uit onderzoek. Het ministerie van Justitie en Veiligheid zou akkoord zijn met opvang op die plek en zou bereid zijn de kosten te betalen. Hilversum onderzoekt bovendien of het pand Siverpoint, tegenover het station, gebruikt kan worden voor tijdelijke opvang.
Hilversum houdt dinsdag van 20.30 tot 22.00 uur een inloopavond voor bewoners in de brandweerkazerne. Omwonenden kunnen vragen stellen en ideeën aandragen.
De gemeente vangt nu al 350 Oekraïners op. Hotels bieden plek aan ruim honderd oorlogsvluchtelingen en bij particulieren zijn ongeveer vierhonderd mensen uit Oekraïne ondergebracht.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) sluit steeds meer horecagelegenheden en winkels met spoed vanwege plaagdieren. In de eerste zeven weken van dit jaar werden 22 zaken gesloten, terwijl dat er in 2025 met 75 ook al opvallend veel waren.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de Nederlandse luchtaanval op de Iraakse stad Hawija handelde de toenmalige detachementscommandant zorgvuldig. Dat concludeert een commissie van drie onafhankelijke experts, aldus Defensie. De bevelhebber maakte na de aanval in juni 2015 in zijn verslag geen melding van mogelijke burgerslachtoffers, hoewel er zeker zeventig civiele doden vielen.
1 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in verband met een overval op een legale wietkwekerij in Hellevoetsluis, afgelopen september. Het gaat om een 25-jarige man uit Amsterdam, meldt de politie vrijdag.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De ouders van de kinderen die seksueel zijn misbruikt door onderwijsassistent Wesley W. uit Helmond, hebben emotioneel en teleurgesteld gereageerd op het vonnis van de rechtbank. "Dat het na een hoge strafeis bij acht jaar cel is gebleven, vinden de ouders teleurstellend", zegt een woordvoerder van Namens de Familie.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
7 uur geleden