Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hillary Clinton steunt Finse premier met eigen feestfoto

Hillary Clinton steunt Finse premier met eigen feestfoto

WASHINGTON (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse presidentskandidaat Hillary Clinton heeft zondag op Twitter haar steun uitgesproken voor de Finse premier Sanna Marin na de ophef die ontstond over een filmpje waarop ze al feestend te zien was. Dat deed Clinton door een 'feestfoto' van haarzelf te plaatsen.

Clinton plaatste een foto van zichzelf waarop ze al lachend aan het dansen is in een club. De foto werd in 2012 genomen in Colombia. "Hier ben ik in Cartagena toen ik daar was voor een bezoek als minister van Buitenlandse Zaken. Blijf dansen @marinsanna", schrijft Clinton bij de foto. Clinton was tussen 2009 en 2013 minister van Buitenlandse Zaken voor de Verenigde Staten, onder de toenmalige president Barack Obama.

Marin reageerde met een tweet waarin ze de voormalige first lady van de Verenigde Staten bedankte, gevolgd door een hart-emoji.

Ongepast

De Finse premier kwam in eigen land onder vuur te liggen nadat een feestfilmpje uitlekte waarin ze te zien was. In het filmpje danst en zingt de 36-jarige Marin in een privéwoning, samen met bevriende en beroemde Finnen. Wie de beelden openbaar heeft gemaakt, is onduidelijk.

Critici noemden haar feestgedrag ongepast voor een regeringsleider en er gingen geruchten rond dat ze drugs had gebruikt. Een drugstest die Marin liet afnemen was negatief.

Meer uit Buitenland

Eerste publieke optreden bevelhebber Iraanse Garde sinds oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.

18 minuten geleden
Doden in Oekraïne na nieuwe Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.

56 minuten geleden
Krant: onderzoek naar schade in Brussel na groot VS-feest

BRUSSEL (ANP) - In België wordt onderzocht of een groot feest van de Amerikaanse ambassadeur Bill White schade heeft veroorzaakt aan het Koninklijk Museum voor Kunst en Geschiedenis in Brussel. Dat schrijft de krant Het Nieuwsblad, dat over informatie beschikt dat op meerdere plekken beschadigingen zijn vastgesteld.

1 uur geleden
Dodental door aardbevingen Venezuela opgelopen tot bijna 2600

CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".

4 uur geleden
Locatie en tijdstip bruiloft Taylor Swift bekend in New York

De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.

8 uur geleden
Ex-olympisch kanoër aangeklaagd voor vernieling Reflecting Pool

WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.

11 uur geleden
Vrachtwagen met VN-hulpgoederen aangevallen in Soedan

DARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.

12 uur geleden