Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hillary Clinton nieuwe kanselier universiteit van Belfast

Hillary Clinton nieuwe kanselier universiteit van Belfast

BELFAST (ANP/RTR) - Hillary Clinton, de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft een nieuwe functie. Ze werd donderdag geïnstalleerd als de nieuwe kanselier van de Queen's Universiteit van Belfast, een erefunctie die ze de komende vijf jaar vervult. Clinton is de eerste vrouwelijke kanselier van de Noord-Ierse universiteit.

"Het is een groot voorrecht om kanselier van deze universiteit te worden", zei ze donderdag tijdens de plechtige ceremonie. "Een plaats waar ik een grote voorliefde voor heb en waar ik in de loop der jaren een sterke relatie mee heb opgebouwd." Haar man Bill Clinton, oud-president van de VS, speelde een belangrijke rol in de besprekingen rond het Goedevrijdagakkoord. In 1998 werd dat akkoord getekend in Belfast, een belangrijke stap in het vredesproces in Noord-Ierland. Hillary zelf reisde vaak met haar man mee naar Belfast.

Hillary Clinton (72), die in 2016 de Amerikaanse verkiezingen verloor van Donald Trump, wordt de elfde kanselier van de universiteit. Ze gaat de onderwijsinstelling adviseren en zal ook fungeren als ambassadeur. Ze is de opvolger van Thomas Moran, die kanselier was van 2015 tot 2018.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Chinese reisbeperkingen officieel van kracht

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Een reeks reisbeperkingen aangekondigd door China is vanaf dinsdag van kracht. China zegt hiermee de nationale technologische veiligheid te willen beschermen.

51 minuten geleden
Defensie VS ziet wel tekort aan munitie door oorlog Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.

1 uur geleden
Burgemeester Kyiv: Rusland treft tankstation en magazijn

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Een drone zou dinsdagochtend een tankstation in de Oekraïense hoofdstad Kyiv hebben geraakt. Dat meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Bij de aanval raakte één persoon gewond en werd in een ander deel van de stad een magazijn getroffen, aldus Klytsjko.

3 uur geleden
The Pitt en Widow's Bay grote winnaars bij de Emmy Awards

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het ziekenhuisdrama The Pitt prolongeerde zijn Emmy-titel als beste dramaserie, terwijl nieuwkomer Widow's Bay maandag de prijs voor beste komedieserie in de wacht sleepte tijdens de uitreiking van de Emmy Awards, de belangrijkste avond van het televisieseizoen.

4 uur geleden
Jean Smart en Matthew Rhys schrijven geschiedenis bij Emmy Awards

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Jean Smart won haar vijfde Emmy Award voor haar vertolking van een vasthoudende stand-upcomedian in Hacks, terwijl Matthew Rhys de eerste werd die tijdens één ceremonie twee prijzen voor beste hoofdrol in de wacht sleepte. De Hollywoodsterren waren maandagavond in Los Angeles, waar de beste televisieproducties van het afgelopen seizoen werden bekroond.

5 uur geleden
Politico: Amerikaanse senator McConnell keert terug na ziekte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mitch McConnell (84) keert deze week terug naar de Senaat, meldden meerdere anonieme bronnen aan nieuwssite Politico. Hij was de afgelopen maanden afwezig vanwege gezondheidsproblemen. Door het gebrek aan informatie ontstonden er wilde complottheorieën.

12 uur geleden
Europees Parlement opent kantoor in Canada

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement gaat een kantoor openen in de Canadese hoofdstad Ottawa. In de aankondiging staat dat deze stap moet helpen bij het versterken van de relatie tussen de Europese en Canadese volksvertegenwoordigingen.

14 uur geleden