Hillary Clinton nieuwe kanselier universiteit van Belfast
BELFAST (ANP/RTR) - Hillary Clinton, de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft een nieuwe functie. Ze werd donderdag geïnstalleerd als de nieuwe kanselier van de Queen's Universiteit van Belfast, een erefunctie die ze de komende vijf jaar vervult. Clinton is de eerste vrouwelijke kanselier van de Noord-Ierse universiteit.
"Het is een groot voorrecht om kanselier van deze universiteit te worden", zei ze donderdag tijdens de plechtige ceremonie. "Een plaats waar ik een grote voorliefde voor heb en waar ik in de loop der jaren een sterke relatie mee heb opgebouwd." Haar man Bill Clinton, oud-president van de VS, speelde een belangrijke rol in de besprekingen rond het Goedevrijdagakkoord. In 1998 werd dat akkoord getekend in Belfast, een belangrijke stap in het vredesproces in Noord-Ierland. Hillary zelf reisde vaak met haar man mee naar Belfast.
Hillary Clinton (72), die in 2016 de Amerikaanse verkiezingen verloor van Donald Trump, wordt de elfde kanselier van de universiteit. Ze gaat de onderwijsinstelling adviseren en zal ook fungeren als ambassadeur. Ze is de opvolger van Thomas Moran, die kanselier was van 2015 tot 2018.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
12 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
14 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
14 uur geleden