Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hillary Clinton nieuwe kanselier universiteit van Belfast

Hillary Clinton nieuwe kanselier universiteit van Belfast

BELFAST (ANP/RTR) - Hillary Clinton, de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft een nieuwe functie. Ze werd donderdag geïnstalleerd als de nieuwe kanselier van de Queen's Universiteit van Belfast, een erefunctie die ze de komende vijf jaar vervult. Clinton is de eerste vrouwelijke kanselier van de Noord-Ierse universiteit.

"Het is een groot voorrecht om kanselier van deze universiteit te worden", zei ze donderdag tijdens de plechtige ceremonie. "Een plaats waar ik een grote voorliefde voor heb en waar ik in de loop der jaren een sterke relatie mee heb opgebouwd." Haar man Bill Clinton, oud-president van de VS, speelde een belangrijke rol in de besprekingen rond het Goedevrijdagakkoord. In 1998 werd dat akkoord getekend in Belfast, een belangrijke stap in het vredesproces in Noord-Ierland. Hillary zelf reisde vaak met haar man mee naar Belfast.

Hillary Clinton (72), die in 2016 de Amerikaanse verkiezingen verloor van Donald Trump, wordt de elfde kanselier van de universiteit. Ze gaat de onderwijsinstelling adviseren en zal ook fungeren als ambassadeur. Ze is de opvolger van Thomas Moran, die kanselier was van 2015 tot 2018.

Meer uit Buitenland

Kallas: dronemuur aan oostflank EU moet snel operationeel zijn

NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.

10 minuten geleden
Paus Leo spreekt in Spaans parlement over wereldcrisis

MADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.

15 minuten geleden
Tientallen doden na aardbeving in zuiden van de Filipijnen

MANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.

21 minuten geleden
Israël verwacht dat gevechten met Iran enkele dagen zullen duren

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.

1 uur geleden
Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

2 uur geleden
Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones

NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.

2 uur geleden
NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

3 uur geleden