Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hillary Clinton nieuwe kanselier universiteit van Belfast

Hillary Clinton nieuwe kanselier universiteit van Belfast

BELFAST (ANP/RTR) - Hillary Clinton, de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft een nieuwe functie. Ze werd donderdag geïnstalleerd als de nieuwe kanselier van de Queen's Universiteit van Belfast, een erefunctie die ze de komende vijf jaar vervult. Clinton is de eerste vrouwelijke kanselier van de Noord-Ierse universiteit.

"Het is een groot voorrecht om kanselier van deze universiteit te worden", zei ze donderdag tijdens de plechtige ceremonie. "Een plaats waar ik een grote voorliefde voor heb en waar ik in de loop der jaren een sterke relatie mee heb opgebouwd." Haar man Bill Clinton, oud-president van de VS, speelde een belangrijke rol in de besprekingen rond het Goedevrijdagakkoord. In 1998 werd dat akkoord getekend in Belfast, een belangrijke stap in het vredesproces in Noord-Ierland. Hillary zelf reisde vaak met haar man mee naar Belfast.

Hillary Clinton (72), die in 2016 de Amerikaanse verkiezingen verloor van Donald Trump, wordt de elfde kanselier van de universiteit. Ze gaat de onderwijsinstelling adviseren en zal ook fungeren als ambassadeur. Ze is de opvolger van Thomas Moran, die kanselier was van 2015 tot 2018.

Meer uit Buitenland

Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

2 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

3 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

4 uur geleden
Man bekent schuld aan geplande terreuraanslag op Swift-concert

WIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.

4 uur geleden
Reddingswerkers proberen bultrug Timmy met touwen weg te trekken

WISMAR (ANP/AFP/DPA) - Duitse reddingswerkers zijn begonnen met een volgende poging om de bultrug Timmy te bevrijden uit het ondiepe water waar hij al weken vastligt. Ze hebben inmiddels touwen en een tuig aan het dier bevestigd, maar Timmy lijkt nog niet te bewegen.

5 uur geleden