Higuita zesde leider in Ronde van Catalonië
CAMBRILS (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Sergio Higuita heeft op de voorlaatste dag de leiderstrui veroverd in de Ronde van Catalonië. De renner van Bora-hansgrohe werd in de sprint om de dagzege geklopt door zijn medevluchter Richard Carapaz, de Ecuadoraan van Ineos-Grenadiers. Op 48 seconden eindigde de Australiër Kaden Groves als derde. Hij won de sprint van een eerste grote groep, waarin ook Sam Oomen en Wout Poels finishten.
Higuita, die de Portugees João Almeida van de eerste plaats stootte, is al de zesde leider in de zevendaagse rittenkoers die zondag eindigt. Dat gebeurt in Barcelona waar de olympische berg Montjuïc zes keer moet worden beklommen.
Carapaz, de olympisch kampioen van Tokio, staat nu tweede in het klassement op 16 seconden van Higuita. Poels is de nummer 6 op 1 minuut en 10 seconden.
Tijdritkampioen van Ecuador
Carapaz en Higuita begonnen hun solo in de bergen op ruim 130 kilometer voor de finish, na eerdere pogingen van onder meer het Jumbo-Visma-duo Steven Kruijswijk en de Australiër Rohan Dennis. In eerste instantie was Luke Plapp metgezel van de twee Zuid-Amerikanen, maar de ploeggenoot van Carapaz hield het voorin niet vol en zou de etappe niet uitrijden. Almeida slaagde er met zijn ploeg UAE Team Emirates niet in het tweetal te achterhalen. De Portugees had vrijdag de leiderstrui veroverd nadat hij een dag eerder al ritwinnaar was geweest.
Voor Carapaz was het de tweede overwinning van dit jaar. In februari werd hij de tijdritkampioen van zijn vaderland Ecuador.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
5 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
8 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
11 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden