Hiddink: Zuid-Korea moet vasthouden aan aanvallende speelstijl
SEOEL (ANP) - Zuid-Korea moet vasthouden aan de nieuwe en wat meer aanvallende manier van spelen. Dat vindt Guus Hiddink, die aanwezig was bij een conferentie van de Zuid-Koreaanse voetbalbond. Hiddink bereikte met de Aziaten in 2002 de halve finales van het in eigen land gehouden WK en is sindsdien een held in Zuid-Korea.
De Koreanen verloren donderdag in een oefenwedstrijd met maar liefst 5-1 van Brazilië, maar die ruime nederlaag moet de ploeg volgens Hiddink niet afschrikken. "Je moet vooral vasthouden aan je manier van spelen. Je moet aan je details werken", zei de 75-jarige Varsevelder, die momenteel bondscoach is van Curaçao. "Ik zou niet graag zien dat Zuid-Korea teruggaat naar oude tijden, spelend met vijf of soms zelfs zes verdedigers rond hun eigen strafschopgebied. Ik houd meer van de manier waarop ze nu spelen dan van de oude stijl."
Zuid-Korea doet in november in Qatar voor de tiende keer op rij mee aan het WK. Portugal, Ghana en Uruguay zijn in groep H de tegenstanders.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
9 uur geleden