Hiddink: Zuid-Korea moet vasthouden aan aanvallende speelstijl
SEOEL (ANP) - Zuid-Korea moet vasthouden aan de nieuwe en wat meer aanvallende manier van spelen. Dat vindt Guus Hiddink, die aanwezig was bij een conferentie van de Zuid-Koreaanse voetbalbond. Hiddink bereikte met de Aziaten in 2002 de halve finales van het in eigen land gehouden WK en is sindsdien een held in Zuid-Korea.
De Koreanen verloren donderdag in een oefenwedstrijd met maar liefst 5-1 van Brazilië, maar die ruime nederlaag moet de ploeg volgens Hiddink niet afschrikken. "Je moet vooral vasthouden aan je manier van spelen. Je moet aan je details werken", zei de 75-jarige Varsevelder, die momenteel bondscoach is van Curaçao. "Ik zou niet graag zien dat Zuid-Korea teruggaat naar oude tijden, spelend met vijf of soms zelfs zes verdedigers rond hun eigen strafschopgebied. Ik houd meer van de manier waarop ze nu spelen dan van de oude stijl."
Zuid-Korea doet in november in Qatar voor de tiende keer op rij mee aan het WK. Portugal, Ghana en Uruguay zijn in groep H de tegenstanders.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
5 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
8 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
8 uur geleden