Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hiddink vindt dat voetballers Australië klaar zijn voor de strijd

Hiddink vindt dat voetballers Australië klaar zijn voor de strijd

BRISBANE (ANP) - Guus Hiddink vindt dat de voetballers van Australië er in aanloop naar de wereldtitelstrijd eind dit jaar in Qatar goed voorstaan. "Ze ogen fris en lijken klaar om het gevecht aan te gaan", zei de ervaren trainer, die bondscoach Graham Arnold in beginsel eenmalig assisteert bij het oefenduel met Nieuw-Zeeland.

Hiddink, oud-bondscoach van onder meer Australië, complimenteerde zijn 'opvolger' Arnold. "Hij heeft fantastisch werk geleverd door zich met Australië te plaatsen voor het WK. Ik heb er veel vertrouwen in. Australische voetballers hebben altijd een geweldige mentaliteit. Dat gaat ze ongetwijfeld nog ver brengen straks. Daarnaast verwacht ik aanvallend voetbal te zien. Dat hoort bij het land."

Volgens Arnold hebben de internationals van Australië veel respect voor Hiddink. "Ze zien zijn aanwezigheid niet als een leuke onderbreking, maar nemen alles wat hij zegt uiterst serieus. En, laten we eerlijk zijn, Guus kan mooie verhalen vertellen. Daarom is hij hier."

Hiddink leidde Australië als bondscoach naar het WK van 2006 in Duitsland. De 'Socceroos' deden daar voor het eerst in 32 jaar mee aan de mondiale eindronde en bereikten zelfs de achtste finales, waarin ze het moesten afleggen tegen de latere wereldkampioen Italië. Arnold, oud-speler van onder meer Roda JC en NAC Breda, was destijds assistent van Hiddink.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

2 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

4 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

4 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

5 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

9 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

16 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

16 uur geleden