Hiddink vindt dat voetballers Australië klaar zijn voor de strijd
BRISBANE (ANP) - Guus Hiddink vindt dat de voetballers van Australië er in aanloop naar de wereldtitelstrijd eind dit jaar in Qatar goed voorstaan. "Ze ogen fris en lijken klaar om het gevecht aan te gaan", zei de ervaren trainer, die bondscoach Graham Arnold in beginsel eenmalig assisteert bij het oefenduel met Nieuw-Zeeland.
Hiddink, oud-bondscoach van onder meer Australië, complimenteerde zijn 'opvolger' Arnold. "Hij heeft fantastisch werk geleverd door zich met Australië te plaatsen voor het WK. Ik heb er veel vertrouwen in. Australische voetballers hebben altijd een geweldige mentaliteit. Dat gaat ze ongetwijfeld nog ver brengen straks. Daarnaast verwacht ik aanvallend voetbal te zien. Dat hoort bij het land."
Volgens Arnold hebben de internationals van Australië veel respect voor Hiddink. "Ze zien zijn aanwezigheid niet als een leuke onderbreking, maar nemen alles wat hij zegt uiterst serieus. En, laten we eerlijk zijn, Guus kan mooie verhalen vertellen. Daarom is hij hier."
Hiddink leidde Australië als bondscoach naar het WK van 2006 in Duitsland. De 'Socceroos' deden daar voor het eerst in 32 jaar mee aan de mondiale eindronde en bereikten zelfs de achtste finales, waarin ze het moesten afleggen tegen de latere wereldkampioen Italië. Arnold, oud-speler van onder meer Roda JC en NAC Breda, was destijds assistent van Hiddink.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
5 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
19 uur geleden