Hiddink vindt dat voetballers Australië klaar zijn voor de strijd
BRISBANE (ANP) - Guus Hiddink vindt dat de voetballers van Australië er in aanloop naar de wereldtitelstrijd eind dit jaar in Qatar goed voorstaan. "Ze ogen fris en lijken klaar om het gevecht aan te gaan", zei de ervaren trainer, die bondscoach Graham Arnold in beginsel eenmalig assisteert bij het oefenduel met Nieuw-Zeeland.
Hiddink, oud-bondscoach van onder meer Australië, complimenteerde zijn 'opvolger' Arnold. "Hij heeft fantastisch werk geleverd door zich met Australië te plaatsen voor het WK. Ik heb er veel vertrouwen in. Australische voetballers hebben altijd een geweldige mentaliteit. Dat gaat ze ongetwijfeld nog ver brengen straks. Daarnaast verwacht ik aanvallend voetbal te zien. Dat hoort bij het land."
Volgens Arnold hebben de internationals van Australië veel respect voor Hiddink. "Ze zien zijn aanwezigheid niet als een leuke onderbreking, maar nemen alles wat hij zegt uiterst serieus. En, laten we eerlijk zijn, Guus kan mooie verhalen vertellen. Daarom is hij hier."
Hiddink leidde Australië als bondscoach naar het WK van 2006 in Duitsland. De 'Socceroos' deden daar voor het eerst in 32 jaar mee aan de mondiale eindronde en bereikten zelfs de achtste finales, waarin ze het moesten afleggen tegen de latere wereldkampioen Italië. Arnold, oud-speler van onder meer Roda JC en NAC Breda, was destijds assistent van Hiddink.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
7 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
9 uur geleden