Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollahleider prijst Iraanse steun voor verzet tegen Israël

Hezbollahleider prijst Iraanse steun voor verzet tegen Israël

BEIROET (ANP) - De Hezbollahleider Hassan Nasrallah is blij met de steun die zijn militante beweging en andere "verzetsbewegingen" tegen Israël en de Verenigde Staten ontvangen van Iran, schrijft de Israëlische krant Haaretz. De leider van de organisatie uit Libanon gaf een uitgebreide toespraak op televisie, voor de tweede keer sinds de oorlog tussen Hamas en Israël uitbrak.

Nasrallah prijst Teheran voor de rol die het speelt in het Midden-Oosten. "De Islamitische Republiek heeft ons financieel, materieel, diplomatiek en militair gesteund", zei de Hezbollahleider. Hij hoopt dat meer islamitische landen zich zo zullen opstellen als Iran.

Nasrallah zegt wereldwijd een kentering te zien in de houding van mensen ten opzichte van Israël door de bombardementen die dat land uitvoert op de Gazastrook waar ook veel burgers bij omkomen. Volgens de Hezbollahleider staan momenteel alleen "de Verenigde Staten en zijn hulpje het Verenigd Koninkrijk" nog achter Israël, maar ook in die landen ziet hij pro-Palestijnse protesten.

Hezbollah heeft sinds 7 oktober regelmatig luchtaanvallen uitgevoerd op Israël om Hamas te steunen in de oorlog en Israël vuurt steevast terug. De vrees is dat de oorlog een veel groter regionaal karakter kan krijgen als Hezbollah zich volledig in de oorlog gaat mengen.

Meer uit Buitenland

Magyar naar Brussel voor overleg over bevroren EU-subsidies

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von ⁠der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.

29 minuten geleden
Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

1 uur geleden
Zelensky: wereld 40 jaar na Tsjernobyl weer op rand van een ramp

KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."

3 uur geleden
CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

4 uur geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

5 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

5 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

7 uur geleden