Hezbollahleider prijst Iraanse steun voor verzet tegen Israël
BEIROET (ANP) - De Hezbollahleider Hassan Nasrallah is blij met de steun die zijn militante beweging en andere "verzetsbewegingen" tegen Israël en de Verenigde Staten ontvangen van Iran, schrijft de Israëlische krant Haaretz. De leider van de organisatie uit Libanon gaf een uitgebreide toespraak op televisie, voor de tweede keer sinds de oorlog tussen Hamas en Israël uitbrak.
Nasrallah prijst Teheran voor de rol die het speelt in het Midden-Oosten. "De Islamitische Republiek heeft ons financieel, materieel, diplomatiek en militair gesteund", zei de Hezbollahleider. Hij hoopt dat meer islamitische landen zich zo zullen opstellen als Iran.
Nasrallah zegt wereldwijd een kentering te zien in de houding van mensen ten opzichte van Israël door de bombardementen die dat land uitvoert op de Gazastrook waar ook veel burgers bij omkomen. Volgens de Hezbollahleider staan momenteel alleen "de Verenigde Staten en zijn hulpje het Verenigd Koninkrijk" nog achter Israël, maar ook in die landen ziet hij pro-Palestijnse protesten.
Hezbollah heeft sinds 7 oktober regelmatig luchtaanvallen uitgevoerd op Israël om Hamas te steunen in de oorlog en Israël vuurt steevast terug. De vrees is dat de oorlog een veel groter regionaal karakter kan krijgen als Hezbollah zich volledig in de oorlog gaat mengen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
2 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
6 uur geleden