Hezbollahleider ontmoet leiders van Hamas en Islamitische Jihad
BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollahleider Hassan Nasrallah heeft een ontmoeting gehad met topfiguren van Hamas en de Islamitische Jihad, bericht zender al-Manar TV van de Libanese beweging. Ze bespraken hoe "een echte overwinning voor het verzet" in de Gazastrook bereikt kan worden.
Nasrallah sprak volgens het bericht met Saleh al-Arouri van Hamas en Ziad al-Nakhala van de Islamitische Jihad. Hun militante Palestijnse bewegingen opereren vanuit de Gazastrook. Hezbollah heeft Libanon als uitvalsbasis en voerde de afgelopen tijd ook aanvallen uit op Israël. Het overleg ging naar verluidt over hoe de "as van het verzet" moet optreden.
Hezbollah staat bekend als bondgenoot van Iran en beschikt volgens waarnemers over een enorm raketarsenaal. Dat bestaat volgens sommige schattingen uit zo'n 100.000 projectielen. Israël heeft eerder gewaarschuwd voor verdere escalatie van het conflict met Hamas. Hezbollah zou Libanon kunnen "meesleuren" in een oorlog, zei een Israëlische legerwoordvoerder afgelopen weekend.
Ook internationaal bestaan zorgen dat de huidige oorlog kan uitlopen op een groter regionaal conflict. Israël verweet aartsrivaal Iran woensdag Hamas te ondersteunen. "Iran heeft Hamas voor de oorlog geholpen met trainingen, wapenleveranties, geld en technische kennis", zei een woordvoerder van de strijdkrachten volgens Israëlische media. "En er is nog steeds sprake van Iraanse hulp. Die neemt nu de vorm aan van inlichtingen en het online ophitsen van mensen tegen de staat Israël."
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.
3 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het politieke blok van de Israëlische oppositiepoliticus Gadi Eisenkot heeft steun van een meerderheid in het parlement om te gaan onderhandelen over de formatie van een nieuwe regering. Donderdagavond trok een groep van ongeveer honderd betogers naar de residentie van de president om hem te vragen om Eisenkot opdracht te geven een regering te vormen, meldt de Israëlische nieuwssite Haaretz.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groot deel van ondervraagde Duitse militairen zegt te maken hebben gehad met seksueel wangedrag, meldt Der Spiegel. In veel gevallen waren daar ook leidinggevenden bij betrokken, maakt het Duitse opinieblad op uit een nog geheime enquête onder militairen in ruste en in actieve dienst.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de protesten in Frankrijk zijn deze donderdag zo'n 600.000 mensen de straat op gegaan, schatte het ministerie van Binnenlandse Zaken aan het eind van de middag. De vakcentrale CGT sprak zelfs van 1,6 miljoen betogers. De protesten verlopen vooralsnog redelijk vreedzaam.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Voor de Belgische regering is het "een afschuwelijk falen" dat zij voor het tweede jaar op rij moet terugvallen op een noodbegroting. Dat zei premier Bart De Wever donderdag tijdens het vragenuurtje in het Belgische parlement.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump hoopt dat het tijdelijke bestand in de Oekraïense stad Olesjky een vervolg krijgt. "Laten we Olesjky zien als een sprankje in een duistere wereld, in staat om licht te schijnen op het beste in de mens", zei ze tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis. Daarbij waren ook vertegenwoordigers uit Oekraïne en Rusland aanwezig. Die prezen haar inspanningen en zeiden ook blij te zijn met de zeldzame onderbreking van de gevechten.
6 uur geleden