Hezbollahleider ontmoet leiders van Hamas en Islamitische Jihad
BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollahleider Hassan Nasrallah heeft een ontmoeting gehad met topfiguren van Hamas en de Islamitische Jihad, bericht zender al-Manar TV van de Libanese beweging. Ze bespraken hoe "een echte overwinning voor het verzet" in de Gazastrook bereikt kan worden.
Nasrallah sprak volgens het bericht met Saleh al-Arouri van Hamas en Ziad al-Nakhala van de Islamitische Jihad. Hun militante Palestijnse bewegingen opereren vanuit de Gazastrook. Hezbollah heeft Libanon als uitvalsbasis en voerde de afgelopen tijd ook aanvallen uit op Israël. Het overleg ging naar verluidt over hoe de "as van het verzet" moet optreden.
Hezbollah staat bekend als bondgenoot van Iran en beschikt volgens waarnemers over een enorm raketarsenaal. Dat bestaat volgens sommige schattingen uit zo'n 100.000 projectielen. Israël heeft eerder gewaarschuwd voor verdere escalatie van het conflict met Hamas. Hezbollah zou Libanon kunnen "meesleuren" in een oorlog, zei een Israëlische legerwoordvoerder afgelopen weekend.
Ook internationaal bestaan zorgen dat de huidige oorlog kan uitlopen op een groter regionaal conflict. Israël verweet aartsrivaal Iran woensdag Hamas te ondersteunen. "Iran heeft Hamas voor de oorlog geholpen met trainingen, wapenleveranties, geld en technische kennis", zei een woordvoerder van de strijdkrachten volgens Israëlische media. "En er is nog steeds sprake van Iraanse hulp. Die neemt nu de vorm aan van inlichtingen en het online ophitsen van mensen tegen de staat Israël."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft luchtvaartmaatschappijen en passagiers gewaarschuwd dat het Russische luchtruim "totaal onveilig" is zolang de oorlog voortduurt. Volgens hem is dat geen dreigement, maar een vaststelling.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse leger zegt begonnen te zijn met een "beslissende operatie" tegen doelen van de Verenigde Staten in de regio. Daarmee reageert Iran op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn begonnen met nieuwe aanvallen op Iran, melden de Amerikaanse strijdkrachten op X. Volgens het leger worden doelen van de Iraanse Revolutionaire Garde bestookt. Dit als reactie op eerdere Iraanse aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz en op landen waar Amerikaanse militairen gestationeerd zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken blijft volhouden niets te maken te hebben met de drones met explosieven die vorige maand gevonden werden op en rond het vliegveld van Leipzig. De Duitse regering houdt het Kremlin verantwoordelijk voor die aanval, maar Rusland doet die beschuldiging af als een "anti-Russisch" verzinsel, meldt het Russische persbureau Interfax.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zegt contact te hebben gehad met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz over het drone-incident op de luchthaven van Leipzig begin augustus. Duitsland wees daarvoor dinsdag de beschuldigende vinger naar Rusland en kwam met een reeks maatregelen tegen het Kremlin. Zo zal onder meer het consulaat in Bonn worden gesloten. In haar bericht spreekt ze van "sterke maatregelen" in reactie op "escalerende en serieuze daden".
5 uur geleden