Hezbollah ziet in staakt-het-vuren 'overwinning' op Israël
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese beweging Hezbollah zei woensdag dat ze de "overwinning" op Israël heeft behaald en dat haar strijders paraat waren tot aan het moment dat het staakt-het-vuren met Israël afgelopen nacht inging. "De overwinning van God de Almachtige was de bondgenoot van de rechtvaardige zaak", schreef Hezbollah onder meer in zijn eerste verklaring over het bestand.
Hezbollah benadrukte in de verklaring dat Israëlische troepen er niet in waren geslaagd "een van de steden te bezetten", om Hezbollahs grensoverschrijdende aanvallen te voorkomen of "een militaire bufferzone te creëren, zoals de vijand had gehoopt". Er stond ook dat Hezbollahstrijders Israël bleven aanvallen "tot de laatste dag van de agressie".
De wapenstilstandsovereenkomst vereist dat Hezbollah zich terugtrekt ten noorden van de Litani-rivier, zo'n 30 kilometer van de grens met Israël, en zijn militaire infrastructuur in Zuid-Libanon ontmantelt.
Eerder woensdag had Hezbollah laten weten dat zijn steun voor de Palestijnse zaak onveranderlijk is, in een verklaring waarin het staakt-het-vuren niet werd genoemd.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
17 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
2 uur geleden