Hezbollah ziet in staakt-het-vuren 'overwinning' op Israël
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese beweging Hezbollah zei woensdag dat ze de "overwinning" op Israël heeft behaald en dat haar strijders paraat waren tot aan het moment dat het staakt-het-vuren met Israël afgelopen nacht inging. "De overwinning van God de Almachtige was de bondgenoot van de rechtvaardige zaak", schreef Hezbollah onder meer in zijn eerste verklaring over het bestand.
Hezbollah benadrukte in de verklaring dat Israëlische troepen er niet in waren geslaagd "een van de steden te bezetten", om Hezbollahs grensoverschrijdende aanvallen te voorkomen of "een militaire bufferzone te creëren, zoals de vijand had gehoopt". Er stond ook dat Hezbollahstrijders Israël bleven aanvallen "tot de laatste dag van de agressie".
De wapenstilstandsovereenkomst vereist dat Hezbollah zich terugtrekt ten noorden van de Litani-rivier, zo'n 30 kilometer van de grens met Israël, en zijn militaire infrastructuur in Zuid-Libanon ontmantelt.
Eerder woensdag had Hezbollah laten weten dat zijn steun voor de Palestijnse zaak onveranderlijk is, in een verklaring waarin het staakt-het-vuren niet werd genoemd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
1 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
2 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
3 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
4 uur geleden