Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah ziet in staakt-het-vuren 'overwinning' op Israël

Hezbollah ziet in staakt-het-vuren 'overwinning' op Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese beweging Hezbollah zei woensdag dat ze de "overwinning" op Israël heeft behaald en dat haar strijders paraat waren tot aan het moment dat het staakt-het-vuren met Israël afgelopen nacht inging. "De overwinning van God de Almachtige was de bondgenoot van de rechtvaardige zaak", schreef Hezbollah onder meer in zijn eerste verklaring over het bestand.

Hezbollah benadrukte in de verklaring dat Israëlische troepen er niet in waren geslaagd "een ​​van de steden te bezetten", om Hezbollahs grensoverschrijdende aanvallen te voorkomen of "een militaire bufferzone te creëren, zoals de vijand had gehoopt". Er stond ook dat Hezbollahstrijders Israël bleven aanvallen "tot de laatste dag van de agressie".

De wapenstilstandsovereenkomst vereist dat Hezbollah zich terugtrekt ten noorden van de Litani-rivier, zo'n 30 kilometer van de grens met Israël, en zijn militaire infrastructuur in Zuid-Libanon ontmantelt.

Eerder woensdag had Hezbollah laten weten dat zijn steun voor de Palestijnse zaak onveranderlijk is, in een verklaring waarin het staakt-het-vuren niet werd genoemd.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

5 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

7 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

7 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

7 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

8 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

8 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

10 uur geleden