Hezbollah ziet in staakt-het-vuren 'overwinning' op Israël
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese beweging Hezbollah zei woensdag dat ze de "overwinning" op Israël heeft behaald en dat haar strijders paraat waren tot aan het moment dat het staakt-het-vuren met Israël afgelopen nacht inging. "De overwinning van God de Almachtige was de bondgenoot van de rechtvaardige zaak", schreef Hezbollah onder meer in zijn eerste verklaring over het bestand.
Hezbollah benadrukte in de verklaring dat Israëlische troepen er niet in waren geslaagd "een van de steden te bezetten", om Hezbollahs grensoverschrijdende aanvallen te voorkomen of "een militaire bufferzone te creëren, zoals de vijand had gehoopt". Er stond ook dat Hezbollahstrijders Israël bleven aanvallen "tot de laatste dag van de agressie".
De wapenstilstandsovereenkomst vereist dat Hezbollah zich terugtrekt ten noorden van de Litani-rivier, zo'n 30 kilometer van de grens met Israël, en zijn militaire infrastructuur in Zuid-Libanon ontmantelt.
Eerder woensdag had Hezbollah laten weten dat zijn steun voor de Palestijnse zaak onveranderlijk is, in een verklaring waarin het staakt-het-vuren niet werd genoemd.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
9 uur geleden