Hezbollah zelf bevestigt dood van mogelijk nieuwe leider
BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese Hezbollah-beweging heeft bevestigd dat haar mogelijk nieuwe leider Hashem Safieddine is gedood bij een Israëlische aanval. Een dag eerder meldde het Israëlische leger al dat het kopstuk van Hezbollah was omgekomen bij een luchtaanval.
Safieddine werd gezien als eventueel opvolger van de gedode Hezbollah-leider Hassan Nasrallah. Safieddine was een neef van Nasrallah, die eind september bij een zware Israëlische luchtaanval stierf.
De 60-jarige Safieddine was zo'n drie weken geleden het doelwit van een luchtaanval op Beiroet. Sindsdien werd wel aangenomen dat hij daarbij was gedood. Ook premier Benjamin Netanyahu zinspeelde al op zijn dood door op 8 oktober te zeggen dat Nasrallah, zijn opvolger en de opvolger van zijn opvolger waren uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Zeker 18 verdachten en meerdere politieagenten zijn omgekomen bij een grootscheepse operatie gericht tegen drugscriminelen in Rio de Janeiro. Dat melden Braziliaanse autoriteiten.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden ziet geen mogelijkheden om de grondwet aan te passen zodat president Donald Trump zich nog een keer herkiesbaar kan stellen. "Dat zou ongeveer tien jaar duren", zei de Republikein Mike Johnson, een belangrijke bondgenoot van Trump in het parlement.
9 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De gewapende tak van Hamas zegt om 19.00 uur Nederlandse tijd het lichaam van een overleden gijzelaar over te dragen aan Israël. Volgens de al-Qassam-brigades gaat het om een lichaam dat recentelijk in een tunnel werd geborgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op drie vermeende drugsboten in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Daarbij zijn veertien "drugsterroristen" gedood, aldus defensieminister Pete Hegseth, die tegenwoordig door Washington minister van Oorlog wordt genoemd. Er is één overlevende.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Noorwegen heeft met het toestaan van onderzoek naar nieuwe olieboringen in het noordpoolgebied niet het mensenrecht op leven en een veilig milieu geschonden. Dat heeft het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) dinsdag unaniem geoordeeld. Greenpeace en Young Friends of the Earth Norway hoopten bij het hof hun gelijk te halen. De klimaatactivisten vonden dat de mensenrechten wel werden geschonden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De samenvatting van klimaatplannen die landen tot dusver hebben ingediend bij de VN, roept teleurgestelde reacties op. "Dit rapport is een brandalarm voor de planeet, maar regeringen blijven op de snoozeknop drukken en vallen weer in slaap", reageert Jasper Inventor van Greenpeace op de rapportage van de VN-klimaatorganisatie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse actrice Prunella Scales, vooral bekend als Sybil in de sitcom Fawlty Towers, is op 93-jarige leeftijd overleden. Volgens haar zoons overleed de actrice thuis in Londen, schrijft de BBC.
4 uur geleden