
Hezbollah zelf bevestigt dood van mogelijk nieuwe leider
BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese Hezbollah-beweging heeft bevestigd dat haar mogelijk nieuwe leider Hashem Safieddine is gedood bij een Israëlische aanval. Een dag eerder meldde het Israëlische leger al dat het kopstuk van Hezbollah was omgekomen bij een luchtaanval.
Safieddine werd gezien als eventueel opvolger van de gedode Hezbollah-leider Hassan Nasrallah. Safieddine was een neef van Nasrallah, die eind september bij een zware Israëlische luchtaanval stierf.
De 60-jarige Safieddine was zo'n drie weken geleden het doelwit van een luchtaanval op Beiroet. Sindsdien werd wel aangenomen dat hij daarbij was gedood. Ook premier Benjamin Netanyahu zinspeelde al op zijn dood door op 8 oktober te zeggen dat Nasrallah, zijn opvolger en de opvolger van zijn opvolger waren uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
KYIV/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kort contact gehad met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, vlak voor zijn telefoongesprek met de Russische leider Vladimir Poetin. Een ingewijde heeft dat aan persbureau Reuters gemeld.
21 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat vijf vrachtwagens met noodhulp zijn aangekomen in de Gazastrook. Het is voor het eerst in 2,5 maand dat er humanitaire hulp binnenkomt in het gebied. Israël besloot op 2 maart om alle leveringen van noodhulp te blokkeren.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Equatoriaal-Guinea gelijk gegeven in een decennialange ruzie met Gabon over drie piepkleine eilandjes. Daar woont vrijwel niemand, maar omdat er mogelijk olie en gas te winnen valt in de omgeving maakten beide West-Afrikaanse landen aanspraak op de eilanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de nieuwe paus Leo XIV uitgenodigd voor een bezoek aan het Witte Huis. Vicepresident JD Vance heeft de kerkleider maandagochtend een brief overhandigd met de invitatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël verwacht dat nieuwe distributiecentra voor de verdeling van hulpgoederen in de Gazastrook binnen enkele dagen in gebruik genomen kunnen worden. In de tussentijd worden vanaf maandag alvast weer vrachtwagens met hulpgoederen doorgelaten, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez roept de European Broadcasting Union (EBU) op om Israël uit te sluiten van het Eurovisie Songfestival, net zoals eerder met Rusland gebeurde. Dat zei de premier op een persconferentie. "We kunnen niet met twee maten meten als het om cultuur gaat."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Met de eerste EU-VK-top in Londen na de Brexit hopen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk dat "een nieuw tijdperk is aangebroken" in de verhoudingen. Dat zeiden de Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de Europese Raad António Costa op een persconferentie. Ze kondigden aan dat er elk jaar een top tussen het VK en de EU komt.
3 uur geleden