Hezbollah vuurt raketten af op 19 Israëlische doelen
KIRYAT SHMONA (ANP/AFP) - De Libanese militante groep Hezbollah beweert dat het gelijktijdig raketten heeft afgevuurd op negentien Israëlische posities. Ook Israëlische nooddiensten in de grensstreek met Libanon melden een spervuur aan raketten met twee gewonden tot gevolg.
Het Israëlische leger heeft aangekondigd dat het de aanvallen heeft beantwoord met raketbeschietingen op Hezbollah, waaronder militaire posten en opslagplaatsen met munitie.
Sinds de uitbraak van de oorlog op 7 oktober tussen Hamas en Israël, wordt er ook volop geschoten aan de Israëlisch-Libanese grens. Hezbollah, waarvan de EU de militaire tak als terreurgroep beschouwt, steunt Hamas in de strijd tegen Israël.
Doden na beschietingen
Aan de kant van Libanon kwamen bij die beschietingen inmiddels 66 mensen om het leven, van wie 48 strijders van Hezbollah. Onder de doden in Libanon is ook een journalist van persagentschap Reuters.
Aan de Israëlische zijde van de grens stierven negen mensen door de raketbeschietingen: acht soldaten en een burger.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
4 uur geledenBOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Dat heeft een regeringswoordvoerder in Washington gezegd. De ambassade werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO is nog "ver verwijderd van een crisis", zegt de hoogste commandant van de alliantie. De Amerikaanse president Donald Trump heeft afgelopen week meerdere keren gezegd dat hij Groenland wil innemen, maar Denemarken (ook een NAVO-lid) is niet van plan het gebied af te staan.
6 uur geledenSION (ANP/AFP) - Een rechter in het Zwitserse Sion heeft bepaald dat de eigenaar van het in brand gevlogen café Le Constellation, Jacques Moretti, in hechtenis wordt genomen. Oudejaarsavond brak er een brand uit die zich razendsnel verspreidde. Daarbij zijn veertig doden en meer dan honderd gewonden gevallen.
6 uur geleden