Hezbollah vuurt raketten af op 19 Israëlische doelen
KIRYAT SHMONA (ANP/AFP) - De Libanese militante groep Hezbollah beweert dat het gelijktijdig raketten heeft afgevuurd op negentien Israëlische posities. Ook Israëlische nooddiensten in de grensstreek met Libanon melden een spervuur aan raketten met twee gewonden tot gevolg.
Het Israëlische leger heeft aangekondigd dat het de aanvallen heeft beantwoord met raketbeschietingen op Hezbollah, waaronder militaire posten en opslagplaatsen met munitie.
Sinds de uitbraak van de oorlog op 7 oktober tussen Hamas en Israël, wordt er ook volop geschoten aan de Israëlisch-Libanese grens. Hezbollah, waarvan de EU de militaire tak als terreurgroep beschouwt, steunt Hamas in de strijd tegen Israël.
Doden na beschietingen
Aan de kant van Libanon kwamen bij die beschietingen inmiddels 66 mensen om het leven, van wie 48 strijders van Hezbollah. Onder de doden in Libanon is ook een journalist van persagentschap Reuters.
Aan de Israëlische zijde van de grens stierven negen mensen door de raketbeschietingen: acht soldaten en een burger.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
37 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
4 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
7 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
7 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
7 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
9 uur geleden