Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah plant uitvaartplechtigheid ex-leider Nasrallah

Hezbollah plant uitvaartplechtigheid ex-leider Nasrallah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah meldt dat er een grote plechtigheid wordt voorbereid om afscheid te nemen van de omgekomen leider Hassan Nasrallah. De geestelijke en politicus Nasrallah was van 1992 tot eind september dit jaar de leider van Hezbollah. Hij werd 27 september bij een Israëlische luchtaanval op het hoofdkwartier van de beweging gedood.

Een topman van de beweging, Mahmoud Qotami, zei in het zuiden van Beiroet op de dag dat een bestand met Israël is ingegaan dat "de begrafenis van Nasrallah is uitgesteld om voor hem een uitvaart te organiseren die hem waardig is". Hij zei niet wanneer de plechtigheid zou zijn.

Hezbollah werd in 1982 opgericht en was aanvankelijk een soort guerrillabeweging die tegen het Westen en Israël streed, vooral in het zuiden van Libanon en in Beiroet. In de jaren negentig groeide het onder Nasrallah uit tot een grote politieke, economische, sociale en militaire organisatie die zegt op te komen voor de belangen van de sjiitische Libanezen. Die vormen ruim 30 procent van de bevolking. De beweging geniet veel steun uit het overwegend sjiitische Iran dat Hezbollah militair heeft ingezet in de strijd met Israël en in de strijd in Syrië.

.

Meer uit Buitenland

Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.

8 minuten geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

2 uur geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

2 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

3 uur geleden
Iraniërs blijven demonstreren, Teheran geeft VS de schuld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.

4 uur geleden
Amnesty: internetblokkade Iran is ernstige mensenrechtenschending

LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.

7 uur geleden
Oppositieleider Venezuela wil erkenning als verkiezingswinnaar

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.

8 uur geleden