Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah plant uitvaartplechtigheid ex-leider Nasrallah

Hezbollah plant uitvaartplechtigheid ex-leider Nasrallah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah meldt dat er een grote plechtigheid wordt voorbereid om afscheid te nemen van de omgekomen leider Hassan Nasrallah. De geestelijke en politicus Nasrallah was van 1992 tot eind september dit jaar de leider van Hezbollah. Hij werd 27 september bij een Israëlische luchtaanval op het hoofdkwartier van de beweging gedood.

Een topman van de beweging, Mahmoud Qotami, zei in het zuiden van Beiroet op de dag dat een bestand met Israël is ingegaan dat "de begrafenis van Nasrallah is uitgesteld om voor hem een uitvaart te organiseren die hem waardig is". Hij zei niet wanneer de plechtigheid zou zijn.

Hezbollah werd in 1982 opgericht en was aanvankelijk een soort guerrillabeweging die tegen het Westen en Israël streed, vooral in het zuiden van Libanon en in Beiroet. In de jaren negentig groeide het onder Nasrallah uit tot een grote politieke, economische, sociale en militaire organisatie die zegt op te komen voor de belangen van de sjiitische Libanezen. Die vormen ruim 30 procent van de bevolking. De beweging geniet veel steun uit het overwegend sjiitische Iran dat Hezbollah militair heeft ingezet in de strijd met Israël en in de strijd in Syrië.

.

Meer uit Buitenland

87-jarige kan toch in huis Madrid blijven wonen na massaprotesten

MADRID (ANP/AFP) - De 87-jarige vrouw die vorige week uit haar woning in Madrid werd gezet, kan door een akkoord met de verhuurder toch in het huis blijven wonen. De advocaat van de hoogbejaarde Maricarmen Abascal heeft dat maandagavond laat aan verslaggevers laten weten. Abascal moet de nieuwe huurovereenkomst volgens de Spaanse omroep RTVE zelf nog wel ondertekenen.

53 minuten geleden
Trump ontkent dat hij versoepeling sancties Iran overweegt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Paus verlaat Frankrijk na vierdaags bezoek

METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.

8 uur geleden
Meer dan twintig doden na conflicten in zuidwesten Somalië

BAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.

8 uur geleden
Frankrijk blust grootste natuurbrand sinds 1949

SAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.

8 uur geleden
164 arrestaties en 27 gewonden bij scholierenprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.

9 uur geleden
Russische drone raakt Oekraïense grenspost net over Poolse grens

DOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.

9 uur geleden