Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah plant uitvaartplechtigheid ex-leider Nasrallah

Hezbollah plant uitvaartplechtigheid ex-leider Nasrallah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah meldt dat er een grote plechtigheid wordt voorbereid om afscheid te nemen van de omgekomen leider Hassan Nasrallah. De geestelijke en politicus Nasrallah was van 1992 tot eind september dit jaar de leider van Hezbollah. Hij werd 27 september bij een Israëlische luchtaanval op het hoofdkwartier van de beweging gedood.

Een topman van de beweging, Mahmoud Qotami, zei in het zuiden van Beiroet op de dag dat een bestand met Israël is ingegaan dat "de begrafenis van Nasrallah is uitgesteld om voor hem een uitvaart te organiseren die hem waardig is". Hij zei niet wanneer de plechtigheid zou zijn.

Hezbollah werd in 1982 opgericht en was aanvankelijk een soort guerrillabeweging die tegen het Westen en Israël streed, vooral in het zuiden van Libanon en in Beiroet. In de jaren negentig groeide het onder Nasrallah uit tot een grote politieke, economische, sociale en militaire organisatie die zegt op te komen voor de belangen van de sjiitische Libanezen. Die vormen ruim 30 procent van de bevolking. De beweging geniet veel steun uit het overwegend sjiitische Iran dat Hezbollah militair heeft ingezet in de strijd met Israël en in de strijd in Syrië.

.

Meer uit Buitenland

Halve stad in Marokko ontruimd door wateroverlast

RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.

2 uur geleden
Frankrijk heeft ondanks moties van wantrouwen eindelijk begroting

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.

2 uur geleden
VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

4 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

4 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

6 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

6 uur geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

8 uur geleden