Hezbollah na dood Haniyeh: vastberadener verzet tegen Israël
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Hezbollah stelt in een verklaring dat de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, leidt tot "vastberadener verzet" tegen Israël. De Libanese beweging heeft ook zijn condoleances aan Hamas overgebracht.
Haniyeh wordt door Hezbollah geroemd als "een van de grote verzetsleiders van onze tijd, die moedig weerstand bood tegen de Amerikaanse hegemonie en de zionistische bezetting". De 62-jarige leider was bovendien "bereid om martelaar te worden voor het doel waar hij in geloofde".
Hezbollah geeft Israël in de verklaring niet direct de schuld van de aanval op Haniyeh in de nacht van dinsdag op woensdag. Hezbollah steunt Hamas in de oorlog met Israël door Israëlische posities regelmatig aan te vallen. Beide groeperingen worden gesteund door Iran.
De Libanese beweging reageerde woensdag ook op een aanval op commandant Fuad Shukr. Hezbollah kon nog niet zeggen of hij is omgekomen bij een Israëlische luchtaanval op Beiroet, maar wel dat hij in het getroffen gebouw zat. De Israëlische strijdkrachten (IDF) zeiden dinsdag dat ze hem hadden gedood. Shukr was volgens Israël de hoogste militaire commandant van Hezbollah.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
10 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
11 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
12 uur geleden