Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah na dood Haniyeh: vastberadener verzet tegen Israël

Hezbollah na dood Haniyeh: vastberadener verzet tegen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Hezbollah stelt in een verklaring dat de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, leidt tot "vastberadener verzet" tegen Israël. De Libanese beweging heeft ook zijn condoleances aan Hamas overgebracht.

Haniyeh wordt door Hezbollah geroemd als "een van de grote verzetsleiders van onze tijd, die moedig weerstand bood tegen de Amerikaanse hegemonie en de zionistische bezetting". De 62-jarige leider was bovendien "bereid om martelaar te worden voor het doel waar hij in geloofde".

Hezbollah geeft Israël in de verklaring niet direct de schuld van de aanval op Haniyeh in de nacht van dinsdag op woensdag. Hezbollah steunt Hamas in de oorlog met Israël door Israëlische posities regelmatig aan te vallen. Beide groeperingen worden gesteund door Iran.

De Libanese beweging reageerde woensdag ook op een aanval op commandant Fuad Shukr. Hezbollah kon nog niet zeggen of hij is omgekomen bij een Israëlische luchtaanval op Beiroet, maar wel dat hij in het getroffen gebouw zat. De Israëlische strijdkrachten (IDF) zeiden dinsdag dat ze hem hadden gedood. Shukr was volgens Israël de hoogste militaire commandant van Hezbollah.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

1 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

5 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

5 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

6 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

8 uur geleden