Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah na dood Haniyeh: vastberadener verzet tegen Israël

Hezbollah na dood Haniyeh: vastberadener verzet tegen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Hezbollah stelt in een verklaring dat de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, leidt tot "vastberadener verzet" tegen Israël. De Libanese beweging heeft ook zijn condoleances aan Hamas overgebracht.

Haniyeh wordt door Hezbollah geroemd als "een van de grote verzetsleiders van onze tijd, die moedig weerstand bood tegen de Amerikaanse hegemonie en de zionistische bezetting". De 62-jarige leider was bovendien "bereid om martelaar te worden voor het doel waar hij in geloofde".

Hezbollah geeft Israël in de verklaring niet direct de schuld van de aanval op Haniyeh in de nacht van dinsdag op woensdag. Hezbollah steunt Hamas in de oorlog met Israël door Israëlische posities regelmatig aan te vallen. Beide groeperingen worden gesteund door Iran.

De Libanese beweging reageerde woensdag ook op een aanval op commandant Fuad Shukr. Hezbollah kon nog niet zeggen of hij is omgekomen bij een Israëlische luchtaanval op Beiroet, maar wel dat hij in het getroffen gebouw zat. De Israëlische strijdkrachten (IDF) zeiden dinsdag dat ze hem hadden gedood. Shukr was volgens Israël de hoogste militaire commandant van Hezbollah.

Meer uit Buitenland

Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

2 minuten geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

1 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.

2 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

4 uur geleden
Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

6 uur geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

6 uur geleden
Machado hekelt 'criminele' leiders Venezuela na overleg in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.

7 uur geleden