Hezbollah meldt eerste aanval op positie Israël sinds bestand
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah zegt weer een Israëlisch doelwit onder vuur te hebben genomen. Het is voor zover bekend de eerste keer dat de groep zo'n aanval uitvoert sinds het ingaan van het bestand.
Hezbollah zegt een Israëlische positie te hebben bestookt "in de bezette heuvels van Kfar Shouba". De Israëlische krijgsmacht liet weten dat Hezbollah twee projectielen heeft afgevuurd. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers.
Een prominente Israëlische hardliner reageerde furieus op het bericht over een Hezbollah-aanval. De uiterst rechtse minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt dat de groep een grote fout heeft gemaakt en dat er teruggeslagen moet worden.
Voorwaarden
Israël heeft de afgelopen tijd ook aanvallen uitgevoerd. Het land zegt daarmee op te treden tegen schendingen van het bestand. De Libanese parlementsvoorzitter betoogde dat Israël juist zelf de voorwaarden van de overeenkomst overtreedt.
Het bestand ging vorige week in en moest een einde maken aan de strijd tussen Israël en Hezbollah. Afgesproken is dat Israël geleidelijk troepen terugtrekt uit Libanon en dat strijders van Hezbollah worden weggehaald bij de grens.
Tegendeel is waar
De Israëlische buitenlandminister Gideon Saar spreekt tegen dat zijn land de afspraken niet nakomt. "We horen beweringen dat Israël het staakt-het-vuren niet naleeft. Het tegendeel is waar. Israël handhaaft afspraken die door Hezbollah worden overtreden."
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
5 uur geleden