
Hezbollah meldt droneaanvallen op door Israël bezet gebied
BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese Hezbollahbeweging zegt maandag dat het een aanval met meerdere drones heeft uitgevoerd op een Israëlische luchtverdedigingspost over de grens in de door Israël bezette Golanhoogten. Over slachtoffers of schade is nog niets bekend.
Volgens de pro-Iraanse beweging werden bij de aanval vier drones ingezet, die hun doel met "nauwkeurigheid" troffen. Hezbollah zegt dat het ging om een nieuwe operatie ter ondersteuning van Palestijnse militante groepen in Gaza.
De Israëlische strijdkrachten en Hezbollah bestoken elkaar al maanden in het grensgebied. Het geweld laaide op na het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas in oktober van vorig jaar.
Israël veroverde de Golanhoogten in 1967 van Syrië.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP/RTR) - De Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski is vrijgelaten. Dat meldden zijn vrouw Svetlana Tichanovskaja en mensenrechtenorganisatie Viasna zaterdag op X en op Telegram. Op beelden is te zien hoe Tichanovski onder applaus uit een busje stapt en zijn vrouw omhelst.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - President Volodymyr Zelensky heeft Roeslan Kravtsjenko officieel aangesteld als de nieuwe hoofdaanklager van Oekraïne. Hij volgt Andri Kostin op, die opstapte na de vaststelling van dienstplichtfraude bij onder meer het Openbaar Ministerie. Verscheidene medewerkers werden aan een invaliditeitsverklaring geholpen waardoor ze het leger niet in hoefden. Volgens een onderzoek van de veiligheidsdienst gebeurde dat ook op grote schaal bij andere overheidsinstanties.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische veiligheidsdienst heeft volgens het nationale persbureau SANA Wassim al-Assad gearresteerd, een neef van de voormalige machthebber Bashar al-Assad. De VS zetten hem in 2023 op de sanctielijst als leider van een paramilitaire groepering die het regime van zijn oom steunde, en wegens drugshandel.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de NAVO-top hard gebotst over de Amerikaanse eis dat Japan meer in defensie zou moeten steken. Japan heeft topoverleg met de VS afgezegd, meldt de Financial Times.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat de Israëlische aanvallen op Iran vlak voor een nieuwe nucleaire gespreksronde met de VS bedoeld waren om de onderhandelingen te saboteren. Het laat volgens hem zien dat de regering Netanyahu niet van plan is kwesties op te lossen door diplomatie.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - De Pakistaanse regering draagt president Donald Trump voor als kandidaat voor de Nobelprijs voor de Vrede 2026. Pakistan zegt dit doen uit erkentelijkheid voor Trumps snelle "diplomatieke ingrijpen" tijdens de recente escalerende spanningen met het buurland India. Trump toonde volgens Islamabad toen strategisch inzicht en leiderschap en kwam met "een robuuste diplomatie".
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft naar eigen zeggen herhaaldelijk aan Israël laten weten dat Iran helemaal geen nucleaire wapens wil maken. Er is volgens Poetin geen enkel bewijs dat Iran dat van plan zou zijn. Ook het Internationaal Atoomenergieagentschap van de Verenigde Naties heeft daar geen bewijzen voor gezien.
7 uur geleden