Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah hamert op terugtrekking Israëlisch leger uit Libanon

Hezbollah hamert op terugtrekking Israëlisch leger uit Libanon

CAIRO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Libanese beweging Hezbollah heeft benadrukt dat alle Israëlische militairen binnen enkele dagen weg moeten zijn uit Libanon. Dan komt er een einde aan de periode van zestig dagen waarin Israël zich moest terugtrekken, zoals afgesproken in een overeenkomst over een staakt-het-vuren.

De door Iran gesteunde Hezbollah verklaarde verder dat geen enkele schending van het akkoord zal worden geaccepteerd. Het bestand loopt op 27 januari af, maar volgens waarnemers zal het worden verlengd. Israëlische troepen bevinden zich nog steeds in minstens de helft van de dorpen die ze hebben bezet, stellen Libanese functionarissen.

Israëlische strijdkrachten drongen het zuiden van Libanon binnen om Hezbollah-bolwerken te vernietigen. Vanuit het gebied werd Israël bestookt met raketten. Met die aanvallen wilde Hezbollah steun betuigen aan de strijd van de Palestijnse Hamas-beweging tegen het Israëlische leger in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Dodental aardbeving Colombia loopt opnieuw op

PEREIRA (ANP) - Het dodental ten gevolge van de aardbeving met een kracht van 7.4 in Colombia is opgelopen tot zeker 132 mensen. Dat melden onder meer de Colombiaanse radiozenders Caracol en Blu op basis van cijfers van de Colombiaanse Vereniging van Hoofdsteden, Asocapitales.

1 uur geleden
WaPo: Trump nam geheime vlucht uit Turkije na Iraanse dreiging

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vorige maand na de NAVO-top in Turkije in het geheim met een militair vliegtuig vertrokken in plaats van met Air Force One. Aanleiding was een Iraans dreigement om hem te vermoorden, zo schrijft The Washington Post op gezag van ingewijden.

2 uur geleden
33 naschokken gemeld in Colombia

BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse Geologische Dienst heeft maandag na de aardbeving met een kracht van 7.4 33 naschokken gemeld. Dat zegt de zender Caracol Radio.

3 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela nu boven de 6300

CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen die Venezuela eind juni hebben getroffen, hebben 6301 doden geëist. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Er wordt in het puin nog steeds naar lichamen gezocht.

5 uur geleden
Trump claimt hele Straat van Hormuz te hebben ontdaan van mijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de hele Straat van Hormuz is ontdaan van mijnen. Volgens hem heeft de Amerikaanse marine de belangrijke zeestraat volledig onder controle.

6 uur geleden
Turks parlement neemt wet aan voor einde aan strijd met PKK

ANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse parlement heeft een wet aangenomen die een einde moet maken aan de decennialange strijd met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Die wetgeving moet veel voormalige leden van de separatistische groep beschermen tegen vervolging, zodat ze weer kunnen worden opgenomen in de Turkse samenleving.

7 uur geleden
EU biedt Colombia hulp aan bij reddingswerk na aardbeving

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid Colombia meer hulp te bieden bij de reddingswerkzaamheden na de zware aardbeving. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat de Europese satellietdienst Copernicus al wordt ingezet om te helpen.

7 uur geleden