Hezbollah hamert op terugtrekking Israëlisch leger uit Libanon
CAIRO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Libanese beweging Hezbollah heeft benadrukt dat alle Israëlische militairen binnen enkele dagen weg moeten zijn uit Libanon. Dan komt er een einde aan de periode van zestig dagen waarin Israël zich moest terugtrekken, zoals afgesproken in een overeenkomst over een staakt-het-vuren.
De door Iran gesteunde Hezbollah verklaarde verder dat geen enkele schending van het akkoord zal worden geaccepteerd. Het bestand loopt op 27 januari af, maar volgens waarnemers zal het worden verlengd. Israëlische troepen bevinden zich nog steeds in minstens de helft van de dorpen die ze hebben bezet, stellen Libanese functionarissen.
Israëlische strijdkrachten drongen het zuiden van Libanon binnen om Hezbollah-bolwerken te vernietigen. Vanuit het gebied werd Israël bestookt met raketten. Met die aanvallen wilde Hezbollah steun betuigen aan de strijd van de Palestijnse Hamas-beweging tegen het Israëlische leger in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.
2 uur geledenSANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
7 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
7 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
7 uur geleden