Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah hamert op terugtrekking Israëlisch leger uit Libanon

Hezbollah hamert op terugtrekking Israëlisch leger uit Libanon

CAIRO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Libanese beweging Hezbollah heeft benadrukt dat alle Israëlische militairen binnen enkele dagen weg moeten zijn uit Libanon. Dan komt er een einde aan de periode van zestig dagen waarin Israël zich moest terugtrekken, zoals afgesproken in een overeenkomst over een staakt-het-vuren.

De door Iran gesteunde Hezbollah verklaarde verder dat geen enkele schending van het akkoord zal worden geaccepteerd. Het bestand loopt op 27 januari af, maar volgens waarnemers zal het worden verlengd. Israëlische troepen bevinden zich nog steeds in minstens de helft van de dorpen die ze hebben bezet, stellen Libanese functionarissen.

Israëlische strijdkrachten drongen het zuiden van Libanon binnen om Hezbollah-bolwerken te vernietigen. Vanuit het gebied werd Israël bestookt met raketten. Met die aanvallen wilde Hezbollah steun betuigen aan de strijd van de Palestijnse Hamas-beweging tegen het Israëlische leger in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

19 minuten geleden
Venezuela herstelt toegang tot geblokkeerde nieuwssites

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.

1 uur geleden
Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

3 uur geleden
Nederlandse EP'ers positief over innige samenwerking EU-Canada

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".

3 uur geleden
Ierland doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival

DUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.

4 uur geleden
Oppositie wint Zweedse verkiezingen, premier Kristersson stapt op

STOCKHOLM (ANP) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de parlementaire verkiezingen gewonnen. Dat meldt de kiescommissie van het Noord-Europese land na telling van alle kiesdistricten. In reactie op die verkiezingswinst kondigde premier Ulf Kristersson van de liberaal-conservatieve Gematigde Uniepartij op X zijn vertrek aan.

4 uur geleden
EP: EU-buitengrens moet beter beschermd, sluit hekken niet uit

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept de Europese Commissie en de EU-lidstaten op de Europese buitengrenzen beter te beschermen, door onder meer extra geld vrij te maken voor infrastructuur aan de buitengrenzen. Daarbij kan aan hekken worden gedacht. Daarnaast moet de EU-grensbewakingsdienst Frontex meer capaciteit krijgen, stelt het parlement in een verklaring die donderdag met 339 stemmen voor en 225 tegen is aangenomen.

4 uur geleden