Hezbollah hamert op terugtrekking Israëlisch leger uit Libanon
CAIRO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Libanese beweging Hezbollah heeft benadrukt dat alle Israëlische militairen binnen enkele dagen weg moeten zijn uit Libanon. Dan komt er een einde aan de periode van zestig dagen waarin Israël zich moest terugtrekken, zoals afgesproken in een overeenkomst over een staakt-het-vuren.
De door Iran gesteunde Hezbollah verklaarde verder dat geen enkele schending van het akkoord zal worden geaccepteerd. Het bestand loopt op 27 januari af, maar volgens waarnemers zal het worden verlengd. Israëlische troepen bevinden zich nog steeds in minstens de helft van de dorpen die ze hebben bezet, stellen Libanese functionarissen.
Israëlische strijdkrachten drongen het zuiden van Libanon binnen om Hezbollah-bolwerken te vernietigen. Vanuit het gebied werd Israël bestookt met raketten. Met die aanvallen wilde Hezbollah steun betuigen aan de strijd van de Palestijnse Hamas-beweging tegen het Israëlische leger in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
57 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
4 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
7 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
8 uur geleden