Hezbollah hamert op terugtrekking Israëlisch leger uit Libanon
CAIRO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Libanese beweging Hezbollah heeft benadrukt dat alle Israëlische militairen binnen enkele dagen weg moeten zijn uit Libanon. Dan komt er een einde aan de periode van zestig dagen waarin Israël zich moest terugtrekken, zoals afgesproken in een overeenkomst over een staakt-het-vuren.
De door Iran gesteunde Hezbollah verklaarde verder dat geen enkele schending van het akkoord zal worden geaccepteerd. Het bestand loopt op 27 januari af, maar volgens waarnemers zal het worden verlengd. Israëlische troepen bevinden zich nog steeds in minstens de helft van de dorpen die ze hebben bezet, stellen Libanese functionarissen.
Israëlische strijdkrachten drongen het zuiden van Libanon binnen om Hezbollah-bolwerken te vernietigen. Vanuit het gebied werd Israël bestookt met raketten. Met die aanvallen wilde Hezbollah steun betuigen aan de strijd van de Palestijnse Hamas-beweging tegen het Israëlische leger in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
57 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
2 uur geleden