Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah claimt aanval op Israëlische soldaten bij grens Libanon

Hezbollah claimt aanval op Israëlische soldaten bij grens Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat zij vier Israëlische soldaten heeft verwond die de grens tussen Israël en Libanon waren overgestoken. Een van de soldaten zou zwaargewond zijn. Militanten van Hezbollah plaatsten naar eigen zeggen explosieven in een gebied dicht bij de grens, die ze lieten afgaan toen de Israëlische soldaten in de buurt kwamen.

Hezbollah nam ook deel aan de Iraanse aanval op Israël in de nacht van zaterdag op zondag. Ook zondag schoot de Libanese beweging weer tientallen raketten af op legerposten op de door Israël bezette Golanhoogten.

In de grensstreek tussen Israël en Libanon is het erg onrustig sinds de oorlog tussen Israël en Hamas in oktober vorig jaar uitbrak. Aan Libanese kant zijn al zeker 364 mensen omgekomen, onder wie minstens zeventig burgers. Aan Israëlische kant kwamen tien soldaten en acht burgers om het leven door de beschietingen.

Meer uit Buitenland

Media: vervolging mislukt van Democraten na video voor militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Openbaar Ministerie kan zes Democratische politici niet vervolgen voor het verspreiden van een video waarin ze militairen vertelden dat ze geen illegale bevelen hoeven op te volgen. Een onderzoeksjury weigerde volgens media als CNN en The New York Times de aanklachten goed te keuren. De beelden leidden tot een woedende reactie van president Donald Trump, die de zes verraders noemde die de doodstraf verdienen.

15 minuten geleden
Brussel lanceert actieplan om EU tegen drones te beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.

1 uur geleden
Europol meldt inbeslagname van 1,2 miljard euro aan nepgeld

DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.

1 uur geleden
Iran bereid tot inspecties van nucleaire installaties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.

1 uur geleden
Verdachte zaak-Guthrie weer vrijgelaten, zegt haar niet te kennen

TUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.

1 uur geleden
Franse buitenlandminister geschokt om mogelijk Epstein-lek

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".

2 uur geleden
VK verdubbelt aantal militairen in Noorwegen

LONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.

3 uur geleden