Hezbollah claimt aanval op Israëlische soldaten bij grens Libanon
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat zij vier Israëlische soldaten heeft verwond die de grens tussen Israël en Libanon waren overgestoken. Een van de soldaten zou zwaargewond zijn. Militanten van Hezbollah plaatsten naar eigen zeggen explosieven in een gebied dicht bij de grens, die ze lieten afgaan toen de Israëlische soldaten in de buurt kwamen.
Hezbollah nam ook deel aan de Iraanse aanval op Israël in de nacht van zaterdag op zondag. Ook zondag schoot de Libanese beweging weer tientallen raketten af op legerposten op de door Israël bezette Golanhoogten.
In de grensstreek tussen Israël en Libanon is het erg onrustig sinds de oorlog tussen Israël en Hamas in oktober vorig jaar uitbrak. Aan Libanese kant zijn al zeker 364 mensen omgekomen, onder wie minstens zeventig burgers. Aan Israëlische kant kwamen tien soldaten en acht burgers om het leven door de beschietingen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
41 minuten geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
6 uur geleden