Hezbollah beschiet Israël weer met raketten, ondanks waarschuwing
JERUZALEM (ANP/AFP) - Hezbollah heeft opnieuw een raketaanval uitgevoerd op Israël. Er zijn zo'n vijftien projectielen afgevuurd vanuit Libanon, zeggen de Israëlische strijdkrachten. Een Israëlische minister waarschuwde een dag eerder nog dat Hezbollah vernietigd zal worden als het geweld verder escaleert en er oorlog uitbreekt.
Het zwaarbewapende Hezbollah bevestigt dat het een aanval heeft uitgevoerd op een militair doel in het noorden van Israël. Dat zou een vergeldingsactie zijn geweest voor Israëlische aanvallen. Israël liet weten dat is teruggeslagen met artilleriebeschietingen. Hezbollah en Israëlische troepen bestoken elkaar regelmatig sinds het begin van de Gazaoorlog.
Die strijd wordt internationaal met groeiende bezorgdheid gevolgd. De Amerikaanse gezant Amos Hochstein bezocht deze week Israël en Libanon en zei dat dringend gede-escaleerd moet worden. Buitenlandminister Israël Katz van Israël zei dat het geduld van zijn land opraakt en waarschuwde dat ook Libanon zwaar getroffen zal worden als het tot een oorlog komt.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
1 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
4 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
6 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
13 uur geleden