Hezbollah benoemt nieuwe leider: Naim Qassem
BEIROET (ANP/RTR) - Naim Qassem wordt de nieuwe leider van Hezbollah. Dat meldt de Libanese beweging in een verklaring. De 1953 geboren Libanees was ruim dertig jaar de tweede man binnen de organisatie. Hij is volgens de verklaring benoemd door de zogenoemde Shuraraad, die Hezbollah aanvoert.
Hezbollah werd decennia geleid door Hassan Nasrallah. Hij kwam vorige maand om het leven door een Israëlische luchtaanval in een zuidelijke buitenwijk van de Libanese hoofdstad Beiroet.
Qassem is al sinds 1991 de tweede man binnen Hezbollah. Hij was aangewezen door Nasrallahs voorganger, Abbas al-Musawi, die in 1992 werd gedood bij een Israëlische helikopteraanval.
Witte tulband
De nieuwe leider trad in het verleden naar buiten als een woordvoerder van de organisatie, onder meer in interviews met internationale media. Eerder deze maand zei hij dat het in de strijd tussen Israël en Hezbollah de vraag is wie zich het eerste zal laten kennen, maar dat dat niet Hezbollah zal zijn.
Qassem draagt een witte tulband. Zijn voorganger Nasrallah droeg een zwarte, waarmee hij aanduidde een afstammeling van de profeet Mohammed te zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.
8 uur geleden