Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hezbollah benoemt nieuwe leider: Naim Qassem

Hezbollah benoemt nieuwe leider: Naim Qassem

BEIROET (ANP/RTR) - Naim Qassem wordt de nieuwe leider van Hezbollah. Dat meldt de Libanese beweging in een verklaring. De 1953 geboren Libanees was ruim dertig jaar de tweede man binnen de organisatie. Hij is volgens de verklaring benoemd door de zogenoemde Shuraraad, die Hezbollah aanvoert.

Hezbollah werd decennia geleid door Hassan Nasrallah. Hij kwam vorige maand om het leven door een Israëlische luchtaanval in een zuidelijke buitenwijk van de Libanese hoofdstad Beiroet.

Qassem is al sinds 1991 de tweede man binnen Hezbollah. Hij was aangewezen door Nasrallahs voorganger, Abbas al-Musawi, die in 1992 werd gedood bij een Israëlische helikopteraanval.

Witte tulband

De nieuwe leider trad in het verleden naar buiten als een woordvoerder van de organisatie, onder meer in interviews met internationale media. Eerder deze maand zei hij dat het in de strijd tussen Israël en Hezbollah de vraag is wie zich het eerste zal laten kennen, maar dat dat niet Hezbollah zal zijn.

Qassem draagt een witte tulband. Zijn voorganger Nasrallah droeg een zwarte, waarmee hij aanduidde een afstammeling van de profeet Mohammed te zijn.

Meer uit Buitenland

Bemanning veerboot Cyprus verdacht van nalatigheid

KYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.

8 minuten geleden
Japanse defensie vraagt tientallen miljarden voor modernisering

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
Pakistan: meer landen overwegen toetreding tot nieuw defensiepact

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.

3 uur geleden
China bestraft mensen om 'misinformatie' na overstromingsramp

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.

3 uur geleden
Rusland waarschuwt voor escalatiegevaar NAVO-oefeningen Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".

4 uur geleden
Leider Moonsekte veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.

5 uur geleden
Twintigtal mensen vermist na kapseizen veerboot bij Noord-Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Na het kapseizen van een veerboot bij het noorden van Cyprus worden nog bijna twintig mensen vermist. Er worden duikers ingezet om te zoeken naar slachtoffers.

5 uur geleden