Hezbollah benoemt nieuwe leider: Naim Qassem
BEIROET (ANP/RTR) - Naim Qassem wordt de nieuwe leider van Hezbollah. Dat meldt de Libanese beweging in een verklaring. De 1953 geboren Libanees was ruim dertig jaar de tweede man binnen de organisatie. Hij is volgens de verklaring benoemd door de zogenoemde Shuraraad, die Hezbollah aanvoert.
Hezbollah werd decennia geleid door Hassan Nasrallah. Hij kwam vorige maand om het leven door een Israëlische luchtaanval in een zuidelijke buitenwijk van de Libanese hoofdstad Beiroet.
Qassem is al sinds 1991 de tweede man binnen Hezbollah. Hij was aangewezen door Nasrallahs voorganger, Abbas al-Musawi, die in 1992 werd gedood bij een Israëlische helikopteraanval.
Witte tulband
De nieuwe leider trad in het verleden naar buiten als een woordvoerder van de organisatie, onder meer in interviews met internationale media. Eerder deze maand zei hij dat het in de strijd tussen Israël en Hezbollah de vraag is wie zich het eerste zal laten kennen, maar dat dat niet Hezbollah zal zijn.
Qassem draagt een witte tulband. Zijn voorganger Nasrallah droeg een zwarte, waarmee hij aanduidde een afstammeling van de profeet Mohammed te zijn.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
10 uur geleden